Marzena Gitler

Marzena Gitler

W ostatnich dniach marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrano drugą część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Wśród kobiet ponad połowa medali trafiła do zawodniczek mieszkających w Gminie Mszana Dolna lub pochodzących z niej.

Od 27 marca do 5 kwietnia uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczyli w wymianie młodzieży „We have rights. Humans”, zorganizowanej w ramach projektu wymiany studentów i uczniów Erasmus. Wyjazd do malowniczej Bańskiej Szczawnicy na Słowacji został zorganizowany przez fundację European Mobility Center.

6 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się naukowa konferencja medyczna, będąca zwieńczeniem szóstych Dąbrowskich Spotkań Klinicznych. Po trzy wykłady w każdym z trzech paneli, najznamienitsi polscy klinicyści i jeden – ale ujęty szczegółowo i całościowo – temat: Zdrowie kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków - tak w jednym zdaniu można podsumować spotkanie 

5 kwietnia na rynku w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się pokaz pierwszej pomocy po ataku terrorysty na przypadkowe osoby, w ramach akcji „Nie bój się ratować życia innym”. Pokaz był częścią VI Dąbrowskich Spotkań Klinicznych pod hasłem „Zdrowie kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków”.

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza  na wystawę fotograficzną Tomasza Sobczaka pn."Kształty Architektoniki".  

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Taranowskiej oraz Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zapraszają dzieci i młodzież z powiatu dąbrowskiego do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Powiat Dąbrowski – mój powiat, moja duma”.

Strona 1 z 474