Motoryzacja

Motoryzacja (58)

STOP przed każdym przejazdem!

 By ograniczyć niebezpieczne sytuacje na skrzyżowaniach toru i drogi PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły „Bezpieczne piątki” - dodatkowe akcje na przejazdach. Rozmowy, instrukcje, ulotki, a nawet mandaty - przypomną kierowcom i pieszym o bezpieczeństwie. Kolejarze chcą eliminować ignorowanie znaków STOP, przechodzenie pod oraz slalomy między rogatkami.

Czytaj dalej...

Jak przygotować samochód do wakacyjnego wyjazdu? 3 wskazówki

Podróż samochodem może być równie fascynująca i pełna ciekawych wrażeń jak lot samolotem lub jazda pociągiem. Wymaga jednak od kierowców samodzielnego przygotowania środka transportu, by zapewnić wszystkim pasażerom jak najlepsze warunki podczas drogi. Aby w trakcie jazdy do miejsca odpoczynku nie pojawiły się nieprzewidziane zdarzenia, warto odpowiednio przygotować samochód do długiej trasy.

Czytaj dalej...

Małopolska: W długi weekend nie obeszło się bez ofiar

Długi weekend w Małopolsce pozostawił tragiczne żniwo. W okresie od 27 kwietnia do 6 maja na terenie województwa małopolskiego doszło do 75 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 84 zostało rannych. Ofiary śmiertelne to: 3. kierujących samochodami osobowymi, 2. pasażerów, 2. motocyklistów, 1. motorowerzysta i 1. piesza.

Czytaj dalej...

„To już jest żałosne” – motocykliści o Patelni Chabówka

Numery startowe oraz hostessy z lizakiem i suszarką – to „nowości”, jakie w ostatnich dniach pojawiły się na „Patelni Chabówka”. Na tym nie koniec. – To dopiero próbka możliwości moich pomysłów, najlepsze dopiero przed nami – zapowiada inicjator nielegalnych „wyścigów” na zakopiance.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA