Przypominamy, że od 1 października 2018 roku zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy od poniedziałku nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu.

piątek, 21 wrzesień 2018 09:32

PZM 75. Rajd Polski: Kasperczyk walczy o podium

Napisała

Już w ten weekend (21-23 września) odbędzie się Rajd Polski – najważniejsza impreza motorsportowa w naszym kraju, a zarazem ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku rajd zaliczany jest również do mistrzostw Europy, więc w Mikołajkach zobaczymy najlepsze załogi Starego Kontynentu. Z szesnastym numerem startowym, do rywalizacji w mocnej stawce ruszą także Tomek Kasperczyk i Damian Syty w Fordzie Fiesta R5. Na załogę Tiger Energy Drink Rally Team czeka spore wyzwanie, gdyż walczy ona o podium w krajowym czempionacie.

Dla nich nie istnieje świat bez dwóch kółek. Jak sami mówią, nie mylił się ten, kto kiedyś powiedział, że „jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu”. Jeżdżą z pasją, wspólnie odwiedzają ciekawe miejsca, a do tego promują bezpieczeństwo i organizują akcje charytatywne. O kim mowa? O Bielskich Motocyklistach.

29 sierpnia z Krakowa z Rynku Głównego wyruszy 7 Rajd Polski Historyczny. Kolejna edycja będzie pod wieloma względami nowa, co doskonale połączy się z obchodami 110-lecia istnienia Automobiklubu Krakowskiego oraz uatrakcyjni i podniesie poziom Rajdu. Równolegle do RPH wystartuje 1 Rajd Polski Nowych Energii, w którym udział wezmą pojazdy zasilane alternatywnymi źródłami energii.

czwartek, 16 sierpień 2018 09:47

Nowy wiadukt na Zakopiance

Napisała

Kierowcy na Zakopiance jeżdżą już nowym wiaduktem. Na DK7 oddano do użytku wiadukt na wężle Zabornia. 

W Norwegii na 100 tys. mieszkańców przypada 185 stacji ładowania. W Chinach w 2012 roku sprzedano blisko 10 tys. aut elektrycznych, podczas gdy 5 lat później ponad 600 tys. W Japonii najszybciej sprzedającym się samochodem elektrycznym jest rodzimy Nissan Leaf. W Stanach Zjednoczonych ponad połowa nowych aut elektrycznych jest finansowana leasingiem. Czy Polska ma szansę na takie lub zbliżone statystyki? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci EFL w raporcie „Czy jesteśmy gotowi na auta elektryczne?”, w którym przeanalizowali podejście do elektromobilności najbardziej rozwiniętych gospodarek świata i Polski w czterech obszarach.

piątek, 20 lipiec 2018 12:47

Podhale: Gdzie nadal nie dojedziesz?

Napisała

Na terenie województwa Małopolskiego w wyniku intensywnych opadów deszczu w wielu miejscach doszło do uszkodzenia nawierzchni dróg, zamulenia przepustów i rowów melioracyjnych. Szczególnie nasilenie zdarzeń miało miejsce na terenie powiatów: limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Jak wyglądą sytuacja 20 lipca? 

Pozamykane drogi i mosty. Akcja ratownicza w powiecie tatrzańskim i limanowskim. Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Tak wyglada sytuacja w Małopolsce.

Policja małopolska dołączyła do nadawania w aplikacji aplikacji BLISKO, za pomocą której będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty. Aplikacja stworzona przez SIMS Sp. z o.o. jest do pobrania za darmo m.in w Google Play, ma 3,5 gwiazdki ale ciągle jest ulepszana. 

Strona 1 z 8

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA