II tura w Małopolsce – wybierno 62 włodarzy

niedziela, 04 listopad 2018 14:47

Małopolanie 4 listopada wybierali 3 prezydentów, 19 burmistrzów i 22 wójtów. Gdzie odbywała się II tura?

Tylko w dwóch powiatach województwa małopolskiego: miechowskim i myślenickim nie było II tury wyborów. Samorządowa dogrywka miała miejsce w trzech miastach na prawach powiatu: Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie oraz w 16 powiatach.

Kraków: Jacek Majchrowski kontra Małgorzata Wassermann.

Nowy Sącz:  Ludomir Handzel kontra Małgorzata Mularczyk.

Tarnów: Roman Ciepiela kontra Kazimierz Koprowski.

Powiat bocheński:

Bochnia: Krzysztof Kokoszka kontra Stefan Kolawiński.

Łapanów: Robert Roj kontra Andrzej Śliwa.

Trzciana: Józef Nowak kontra Cezary Stawarz.

Powiat brzeski:

Brzesko: Tomasz Latocha kontra Sławomir Pater.

Czchów: Marek Chudoba kontra Krzysztof Szot.

Gnojnik: Sławomir Paterek kontra Leszek Ząbkowski.

Powiat chrzanowski:

Alwernia: Beata Nadzieja-Szpila kontra Tomasz Siemek.

Chrzanów: Krzysztof Kasperek kontra Robert Maciaszek. 

Powiat dąbrowski:

Szczucin: Andrzej Gorzkowicz kontra Jan Sipior. 

Powiat gorlicki:

Gm. Gorlice: Maria Gubała kontra Jan Przybylski. 

Lipinki: Witold Bochenek kontra Czesław Rakoczy.  

Uście Gorlickie: Tomasz Andrusikiewicz kontra Zbigniew Ludwin. 

Powiat krakowski:

Skała: Tadeusz Durłak kontra Krzysztof Wójtowicz. 

Powiat limanowski

Łukowica: Leszek Lis kontra Bogdan Łuczkowski.

Mszana Dolna: Józef Kowalczyk kontra Anna Pękała.

Niedźwiedź: Rafał Rusnak kontra Tomasz Zawirski.

Powiat nowosądecki:

Gm. Grybów: Piotr Krok kontra Jacek Migacz.

Kamionka Wielka: Kazimierz Siedlarz kontra Andrzej Stanek.

Krynica-Zdrój: Dariusz Reśko kontra Piotr Ryba. 

Łososina Dolna: Stanisław Golonka kontra Andrzej Romanek. 

Piwniczna-Zdrój: Dariusz Chorużyk kontra Zbigniew Janeczek..

Powiat nowotarski:

Czarny Dunajec: Władysław Babicz kontra Marcin Ratułowski.

Krościenko n/D: Tadeusz Dyda kontra Wojciech Gawęda.

Rabka-Zdrój: Jerzy Hajdyła kontra Leszek Świder.

Powiat olkuski:

Brzeszcze: Robert Adamczyk kontra Radosław Szot. 

Olkusz: Marek Kmita kontra Roman Piaśnik.

Powiat proszowicki:

Nowe Brzesko: Jan Chojka kontra Krzysztof Madejski.

Proszowice: Grzegorz Cichy kontra Mateusz Gajda.

Powiat suski:

Gm. Jordanów: Adam Kawula kontra Artur Kudzia.

Zawoja: Marcin Pająk kontra Aleksander Wiecheć

Powiat tarnowski

Wierzchosławice: Zbigniew Drąg kontra Andrzej Mróz.

Wojnicz: Tadeusz Bąk kontra Stanisław Plichta.

Żabno: Marta Herduś kontra Anna Skalak.

W Tuchowie Magdalena Marszałek w drugiej turze zmierzy się z Maciejem Sajdakiem.

Powiat tatrzański:

Kościelisko: Roman Krupa kontra Mateusz Nędza-Kubiniec

Powiat wadowicki:

Andrychów: Krzysztof Kubień kontra Tomasz Żak. 

Kalwaria Zebrzydowska:  Augustyn Ormanty kontra Tadeusz Stela. 

Mucharz: Renata Galara kontra Paweł Paździora.

Stryszów: Szymon Duman kontra Paweł Żmija.

Wadowice: Bartosz Kaliński kontra Mateusz Klinowski.

Powiat wielicki:

Biskupice: Renata Gawlik kontra Roman Wcisło.

Lokale wyborcze będa otwarte dziś do godz.  21. Jeśli żaden z dwóch kandydatów nie otrzyma powyżej 50% głosów, o wyborze włodarza zadecyduje w głosowaniu rada mista lub gminy. 

Marzena Gitler

 

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: poniedziałek, 05 listopad 2018 17:45
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA