czwartek, 10 styczeń 2019 16:04

Pakt dla zielonej energii - propozycje PSL

Napisała

Tani prąd, czyste powietrze i bezpieczeństwo energetyczne – oto główne założenia „Paktu dla Zielonej Energii”, który Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawi w piątek w Sejmie. Ludowcy zaprosili dzisiaj do dyskusji wszystkie ugrupowania polityczne.

Czas na zieloną rewolucję. Zdrowie Polaków, niskie rachunki za prąd i gwarancje bezpieczeństwa energetycznego Polski to sprawy, które powinny łączyć, a nie dzielić. Dlatego zapraszamy przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych i środowisk eksperckich do udziału w debacie „Pakt dla Zielonej Energii” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Konferencja „Pakt dla Zielonej Energii”  odbędzie się w Sejmie w piątek 11 stycznia o godz. 11:00. Zaproszenie do dyskusji przyjęli już  przedstawiciele organizacji ekologicznych, branży OZE oraz eksperci. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprosił do debaty szefów wszystkich ugrupowań politycznych.

– Proponujemy przemyślane i długofalowe rozwiązania, a nie ustawy pisane na kolanie w Wigilię przewidziane tylko na rok wyborczy. Zdrowie Polaków i bezpieczeństwo energetyczne Polski to sprawy fundamentalne. W jedności siła dlatego liczymy na obecność przedstawicieli wszystkich formacji, niech zaproponowany przez nas Pakt dla Zielonej Energii będzie punktem wyjścia do wypracowania skutecznych rozwiązań –  powiedział Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ludowcy od lat stawiają na zieloną energię. Ustawa o odnawialnych źródłach energii, poprawka prosumencka,   wsparcie dla biogazowni czy pakiet antysmogowy to tylko niektóre inicjatywy PSLu w ostatnich latach.

Info: Biuro Prasowe PSL

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.