wtorek, 28 maj 2019 18:50

Kto zastąpi w Sejmie europarlamentarzystę-elekta Bogdana Rzońcę?

Napisała

Adam Śnieżek, wybrany na jesieni radny Sejmiku Podkarpackiego, zastąpi w Sejmie, „awansującego” do Europarlamentu posła Bogdana Rzońcę. A kto zastąpi go w Sejmiku?

Adam Walenty Śnieżek (ur. 25 lutego 1951 w Orzechówce) absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskieg, pracował jako informatyk. Był radnym Województwa Podkarpackiego III kadencji. W obecnej, VI kadencji zasiadał w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej.

Pracował przez lata w WSK "PZL-Rzeszów" i był współzałożycielem NSZZ "Solidarność" w tym zakładzie. Internowany w stanie wojennym, w latach 80-tych działacz podziemnej Solidarności. W  latach 90-tych był przewodniczącym Zarządu Regionu Rzeszowskiego Solidarności.

W Sejmie nie będzie debiutantem. Mandat posła sprawował już w latach RP 1997-2001 z listy AWS oraz 2008-2011 z listy PiS.

Jego miejsce w Sejmiku Podkarpackim zajmie Joanna Katarzyna Bril, która kandydowała w okręgu nr 5 z listy PiS. Na jesieni 2018 roku zagłosowało na nią 5242 osoby.

Marzena Gitler, foto: Sejmik Podkarpacki

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze wiadomości z małopolski

WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z MAŁOPOLSKI →