„Ucho Prezesa” nie ociepla wizerunku partii Prawo i Sprawiedliwość Wyróżniony

„Ucho Prezesa” nie ociepla wizerunku partii Prawo i Sprawiedliwość

Prawie połowa badanych (47%) uważa, że miniserial satyryczny „Ucho Prezesa” nie ociepla wizerunku partii Prawo i Sprawiedliwość, a tylko 18% jest przeciwnego zdania. Pozostałe osoby (35%) nie są w stanie określić swojej opinii na ten temat – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna. Najwięcej osób przekonanych o pozytywnym wpływie serialu na wizerunek partii rządzącej jest wśród jej wyborców.

Najwięcej zwolenników opinii, że „Ucho Prezesa” ociepla wizerunek PiS, jest wśród jej wyborców – 33%, a najmniej wśród sympatyków PO – 15%.

Ponadto, zdaniem większości badanych (53%) „Ucho Prezesa” ma negatywny wpływ na wizerunek rządu Zjednoczonej Prawicy, kierowanego przez Beatę Szydło, a przeciwnego zdania jest zaledwie 11%. Najwięcej osób przekonanych o negatywnym wpływie jest wśród zwolenników PO – 74%
i Nowoczesnej – 62%. 

Niemal analogicznie oceniany jest wpływ „Ucha Prezesa” na wizerunek Jarosława Kaczyńskiego - 45% badanych dostrzega wpływ negatywny, tylko 13% - pozytywny, a 42% nie jest w stanie tego określić.

Najwięcej zwolenników pozytywnego wpływu „Ucha Prezesa” na wizerunek Jarosława Kaczyńskiego jest wśród wyborców PiS – 31%.

Miniserial „Ucho Prezesa” jest znany przeważającej części dorosłych Polaków, którzy wzięli udział
w badaniu (63%), z czego większość (55%) ma do niego stosunek pozytywny, a tylko 12% - negatywny. Najwięcej entuzjastów „Ucha Prezesa” jest poza elektoratem obozu rządzącego – wśród zwolenników Platformy Obywatelskiej (84%), Kukiz’15 (71%) i Nowoczesnej (69%). Choć nie brakuje ich też wśród wyborców PiS (43%).

Nota metodologiczna. Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna dla serwisu ciekaweliczby.pl. Próba ogólnopolska N=1086 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 5-9 maja 2017.

screen za Youtube.com

Ostatnio zmieniany środa, 21 czerwiec 2017 12:34
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA