(red)

(red)

Dębicka fara jest najstarszą zabytkową budowlą w Dębicy. Jej początki sięgają XIII wieku, kiedy na miejscu obecnej budowli stał drewniany kościółek pod wezwaniem św. Małgorzaty. Spłonął on w 1554 roku. Właściciele miasta i jego mieszkańcy byli jednak zdeterminowani, by odbudować nowy, ale już w formie murowanej.

Tadeusz Hankus, porucznik Marynarki Wojennej, więzień polityczny w latach 1952-1955, żołnierz wyklęty, prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Krakowie.

Zdzisław Kuliś napisał cykl Wspomnień z lat 1961 do 2012 pt. Historia pewnego zegara. W tych latach był pracownikiem gminy. Jest to historia życia gminnego, które toczy się wokół zegara w tej chwili już zabytkowego, pochodzącego z roku 1956. Historia toczy się na terenie, najpierw Gromadzkiej Rady Narodowej w Donosach, a później po zlikwidowaniu na terenie Gminy Kazimierza Wielka, która istnieje do dziś. Oprócz pełnego powagi życia gminnego znajdują się tam różne, pełne humoru historyjki i opisy. Czytelnik czytając te wspomnienia z ciekawością  zapoznaje się z pozaurzędowym życiem gminnym w tych latach.

Beata Szydło i Ryszard Legutko – to lokomotywy PiS w Małopolsce, które mają pociągnąć partię do zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jaka była droga Rafała Pietrzaka do Wisły Kraków i reprezentacji? Który trener dał mu szanse rozwoju? Czy może grać na innych pozycjach? W Rozmowach na Rekawce lewy obrońca Białej Gwiazdy, Rafał Pietrzak.

W życiu każdej osoby przychodzi taki moment, kiedy niezbędne staje się skorzystanie z profesjonalnej pomocy adwokata lub radcy prawnego. Ich pomoc pozwala bowiem skutecznie uchronić się przed negatywnymi następstwami nieznajomości meandrów prawa oraz znaleźć najlepsze oraz najszybsze rozwiązanie nękających nas problemów. Czym są porady prawne i dlaczego warto z nich korzystać?

Strona 1 z 177