Manuel Langer

Manuel Langer

We wtorek na konferencji prasowej Geert Verbeeck, prezes Arcelor Mittal Poland ogłosił, że 23. listopada rozpocznie się proces wygaszania wielkiego pieca w krakowskiej hucie. Postanowiliśmy porozmawiać z Władysławem Kielianem, przewodniczącym NSZZ "Solidarność" w krakowskim oddziale ArcelorMittal, aby dowiedzieć się, jak na całą sprawę zapatrują się pracownicy. Jak odnoszą się do propozycji codziennych dojazdów do Dąbrowy Górniczej? Czy są zadowoleni z wysokości postojowego? Czy to już koniec negocjacji związkowców z zarządem? I czy to koniec hutnictwa na Nowej Hucie?

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Proszowice. Władze Proszowic zapraszają na spotkanie z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, w czwartek 14 listopada o godzinie 18:30 w hali sportowej MOSiR Proszowice, przy ulicy Parkowej 10.

Adam Ślusarczyk, dyrektor małopolskiego regionalnego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opowiedział w naszym studio o bieżących działaniach agencji, wspomagających rolników z terenów Małopolski, podsumował działalność prężnie rozwijających się kół gospodyń wiejskich, a także opowiedział o nowych programach i dotacjach, na jakie będą mogli liczyć rolnicy w nowym roku.

Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że w dniu 14.11.2019 r. (czwartek), w związku z wizytą w Proszowicach Prezydenta RP Andrzeja Dudy, od godziny ok. 16:30 wystąpią utrudnienia dla kierujących pojazdami w ruchu kołowym na drogach gminnych tj. ul. Władysława Jagiełły, ul. Jana Kilińskiego, ul. Parkowa, ul. Kosynierów, ul. Źródlana (ruch pieszy swobodny, bez ograniczeń).

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Geert Verbeeck, prezes Arcelor Mittal Poland ogłosił, że 23 listopada rozpocznie się proces wygaszania wielkiego pieca w krakowskiej hucie. Wraz z dyrektor personalną, Moniką Roznerską szczegółowo wyjaśnili co to oznacza dla pracowników i przyszłości krakowskiej huty.

Dworzec Główny w Krakowie pęka w szwach od zdezorientowanych ludzi, których pociągi mają gigantyczne opóźnienia. Wszystkiemu winne jest to, że na dworcu na kilka godzin padło zasilanie, udało się je przywrócić dopiero koło 7-mej, niemniej do tej pory niemal wszystkie pociągi notują olbrzymie opóźnienia lub zostały w ogóle odwołane, a na niektórych trasach, jak np. linii do Balic obowiązuje komunikacja zastępcza.

Strona 1 z 663

Najnowsze wiadomości z małopolski

WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z MAŁOPOLSKI →