Manuel Langer

Manuel Langer

20 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wieliczki podejrzanego o kradzieże pieniędzy ze sklepowej kasy. Mężczyzna dwukrotnie ograbił jeden ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, powodując straty w wysokości prawie 4 tys. złotych. W momencie zatrzymania okazało się, że 22-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże, których dopuścił się wcześniej. Mieszkaniec Wieliczki trafił do zakładu karnego.

Czy ludzie, którzy zostali wczoraj porażeni na Giewoncie mogli w jakiś sposób się ochronić lub zminimalizować zagrożenie? Czy zmiana pozycji ciała i inne "sztuczki" w tym przypadku coś dają? Jak to się dzieje, że aż tyle osób zostało poszkodowanych? O tym postanowiliśmy porozmawiać z prof. Eugeniuszem Rokitą z Collegium Medicum UJ, który od wielu lat bada zjawiska związane z falami elektromagnetycznymi.

Zbliża się nowy rok szkolny. W związku z tym oraz trwającymi remontami dróg od soboty, 31 sierpnia, zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Przekazujemy opracowane przez służby województwa małopolskiego bieżące podsumowanie dotyczące działań ratowniczych w związku z wczorajszą tragedią pod Giewontem:

Wiele osób zaskoczył sojusz PSL ze środowiskiem Pawła Kukiza. Dlaczego ludowcy się na to zdecydowali? A przede wszystkim, jak widzą przyszłość Polski, a w szczególności ziemi małopolskiej - o tym rozmawialiśmy ze związanym od zawsze z naszym regionem, przewodniczącym PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

6 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 42-latka, który w wynajmowanym mieszkaniu posiadał materiały o treści pedofilskiej oraz niewielkie ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Funkcjonariusze zabezpieczyli należące do mężczyzny komputery przenośne oraz dyski z danymi, na których znajdowały się foldery ze zdjęciami o charakterze pornograficznym z udziałem dzieci. 42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izbie zatrzymań. Za swoje postępowanie odpowie karnie.

Strona 1 z 631