Manuel Langer

Manuel Langer

Na początek na jednym z osiedli na Prądniku Czerwonym ma zostać zamontowane 150 kamer. Podkreślmy: na jednym tylko osiedlu. Docelowo cały Kraków – dosłownie cały – ma zostać objęty kamerami. Mają się znaleźć na każdej latarni, w każdym miejscu przestrzeni publicznej. To pomysł radnego Łukasza Wantucha z Przyjaznego Krakowa. Pomysł, który wielu osobom może przypominać niepokojące wizje z powieści Orwella i zawsze obserwującego nas „Wielkiego Brata”. Poprosiliśmy radnego o to, by przedstawił nam argumenty, które skłoniły go do wysunięcia tej nietypowej koncepcji.

W Urzędzie Miejskim w Brzesku odbyło się spotkanie w sprawie projektu Małopolski Tele-Anioł. Na zaproszenie burmistrza Brzeska Tomasza Latochy w spotkaniu wzięła udział Agata Bartoszek – przedstawicielka Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli licznie przybyli przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji non-profit działających na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów oraz przedstawiciele brzeskiego MOPS i PCPR. Uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z zasadami realizacji projektu oraz ze sposobem wypełnienia formularza rekrutacyjnego.

Carlsberg Polska podsumował 5. edycję programu grantowego InicJaTyWy, w jego ramach 80 pracowników-wolontariuszy zrealizowało 12 projektów, przepracowując w sumie 1 328 godzin na rzecz społeczności Brzeska, Sierpca i Szczecina.

W sobotę 16 lutego w Wieliczce odbyła się I runda zawodów pływackich o Puchar Solnego Miasta. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczki Artura Kozioła i były podzielone na dwa bloki.

Od 1 marca wchodzą w życie nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Oznacza to, że – zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej – za odbiór śmieci segregowanych zapłacimy teraz 15 złotych od osoby, a niesegregowanych 25 złotych od osoby. Opłata ponoszona jest za każdą osobę zamieszkałą niezależnie od miejsca zameldowania.

Honorowy Obywatel gminy Lisia Góra, emerytowany proboszcz parafii Łukowa, emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Strona 1 z 525