czwartek, 01 sierpień 2019 16:14

Kalwaria Zebrzydowska. W Sanktuarium trwają przygotowania do odpustu

Napisał

Sierpień, że względu na szereg maryjnych świąt takich jak: Wspomnienie NMP Kalwaryjskiej (13 VIII) czy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 VIII) i związane z nim odpusty to dla Sanktuarium Maryjno-Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej czas szczególny.

Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z o. Tarsycjuszem Bukowskim OFM o tym, w jaki sposób tydzień między 11 a 18 sierpnia będzie obchodzony w sanktuarium, nad którym opiekę sprawują oo. Bernardyni. Korzystając z okazji nie mogliśmy nie zapytać o fenomen miejsca, które w 2018 r. odwiedziło przeszło 1,8 mln pielgrzymów. O. Tarsycjusz przybliżył nam także historię zebrzydowskiego sanktuarium oraz Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, który się w nim mieści. W naszej rozmowie poruszyliśmy również temat nabożeństw dróżek Męki Pańskiej oraz mobilnej aplikacji, która niedawno została udostępniona wszystkim wiernym, chcącym się modlić na ich trasach. Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału video.

 

  

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.