(red)

(red)

Już 17 lutego (niedziela) o godz. 15.00 w Domu Kultury w Kętach w BAJKOWYM KONCERCIE wystąpi Magdalena Wasylik!

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja ”Daj włos” zorganizowana przez Małopolską Szkołę Gościnności w Myślenicach w ramach działań Fundacji Rak’n’Roll. Ponad 40 dziewcząt zdecydowało się przekazać swoje włosy na szczytny cel. Ich ofiarność i zaangażowanie w inicjatywę pozwoli stworzyć peruki dla kobiet walczących z rakiem. Warto dodać, że małopolska placówka już po raz drugi przyłączyła się do apelu fundacji.

W czwartek, 14 lutego w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą wpisywać się wszyscy, którzy zechcą uczcić pamięć zmarłego Premiera Jana Olszewskiego. Do księgi wpisał się już Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Z okazji 173. rocznicy Powstania Chochołowskiego już w najbliższą niedzielę (17.02) zostaną rozegrane zawody w narciarstwie biegowym. Amatorów sportów zimowych zapraszamy na trasy biegowe, znajdujące się przy Termach Chochołowskich. Wydarzenie rozpocznie się w Chochołowie o godz. 10.

Otrzymujemy powiadomienia i e-maile z promocjami „dla dwojga”, propozycjami niekonwencjonalnych prezentów, wspaniałych gadżetów czy tradycyjnych upominków. Z wystaw zerkają na nas czerwone serduszka i dekoracje pełne róż. W hipermarketach z głośników coraz częściej płyną romantyczne i nastrojowe melodie. To oznacza jedno – Walentynki już za pasem. Czy już wiesz, jak w tym roku świętować 14 Lutego?

Jakość powietrza w Krakowie od kilku lat nie jest najlepsza. W główniej mierze odpowiada za to smog, który mieszkańcy stolicy Małopolski obserwują bez względu na porę roku. W okresie zimowym w Krakowie dominuje smog kwaśny, nazywany londyńskim, z kolei w miesiącach letnich w mieście pojawia się smog fotochemiczny typu Los Angeles.

Strona 1 z 175