Manuel Langer

Manuel Langer

Zjednoczona Prawica, w której główne skrzypce gra Prawo i Sprawiedliwość prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, została zwycięzcą wyborów parlamentarnych.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk podjął decyzję o utworzeniu na terenie nowohuckich Kujaw Lasu Prawiek. Jest to forma uczczenia dorobku pisarki przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. 29 października o godzinie 10.00 zapraszamy krakowian na wspólne sadzenie drzew. Wydarzenie będzie częścią odbywającego się w tym czasie w Krakowie Festiwalu Conrada.

Instytuty badawcze prezentują dziś ostatnie przedwyborcze sondaże. Z większości wynika, że PiS niewielką przewagą głosów zdobędzie samodzielną większość.

6 października 2019 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyła się Małopolska Gala Strażacka. Podczas gali zostały wręczone Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

W dniu 09.10.2019r. o godz. 9:25 odbyła się Inspekcja operacyjna jednostki OSP Nowe Brzesko przeprowadzona przez PSP Proszowice.

Lech Wałęsa znów zmienił zdanie, co do tego, kogo poprze w nadchodzących wyborach - swoją sympatią znów obdarza KO.

Strona 1 z 649