Manuel Langer

Manuel Langer

Władze Proszowic wraz z kongregacją kupiecką zapraszają wszystkich mieszkańców i ich gości na kiermasz bożonarodzeniowy. Szczegóły kiermaszu znajdują się na plakacie powyżej.

Realizacja kontraktu, dzięki któremu mieszkańcy Krakowa zyskają 50 nowoczesnych tramwajów wkracza właśnie w decydującą fazę. Pierwszy z wagonów przechodzi już próbne jazdy na jednym z torów w fabryce w Siedlcach oraz testy działania systemów pojazdu, m.in. informacji pasażerskiej. Producent przetestował także proces załadunku tego ponad 33-metrowego tramwaju na specjalną lawetę. W najbliższych dniach wagon zostanie przetransportowany do jednej z zajezdni MPK SA w Krakowie.

Szopki, to nieodłączny element krakowskich świąt Bożego Narodzenia i jeden z symboli miasta. Czy zrobienie średniej wielkości szopki jest trudne? Ile czasu zajmuje? O tym rozmawiamy z szopkarzem, Dariuszem Czyżem, który od prawie 50-ciu lat co roku tworzy swoje dzieła i wystawia je w konkursie na najlepszą krakowską szopkę.

Radni Krakowa podjęli uchwałę o zakupie Kossakówki. W willi ma powstać Muzeum Historii Sztuki – oddział MOCAK.

Wzorem lat ubiegłych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach zaprosiło Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Proszowicach oraz Komendę Powiatową Policji w Proszowicach do współorganizacji lokalnej kampanii społecznej pod hasłem „Przemoc – nie stosuję, nie akceptuję!”, w ramach tegorocznych 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

W najbliższym czasie lokatorzy mieszkań komunalnych znajdą w swoich skrzynkach na listy informacje o wysokości czynszu, jaki powinni płacić od 1 maja 2020 r. – a to wszystko w związku z podwyżkami opłat. List będzie również zawierał informację o pomocy mieszkaniowej, o jaką mogą się starać najemcy zarówno lokali gminnych, jak i tych stanowiących własność Skarbu Państwa.

Strona 1 z 670