Manuel Langer

Manuel Langer

W naszym studio gościliśmy Grzegorza Gorczycę, ze stowarzyszenia Nasz Kraków, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnił o co chodzi z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - czy warto być do nich zapisanym, co dadzą one pracującym i czy pracodawcy muszą się liczyć ze zwiększonymi kosztami.

Była premier rządu i aktualna poseł Europarlamentu, Beata Szydło może wpisać na swe konto kolejny wypadek samochodowy. Tym razem służby nie miały wątpliwości z czyjej winy doszło do kolizji.

Kilka miesięcy temu Kraków rozszerzył uprawnienie do darmowego transportu do przedszkola oraz opieki podczas przewozu na trzy- i czterolatki posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości w zbliżającym się roku szkolnym, mogą składać wnioski w tej sprawie.

1 września wchodzi w życie zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie. Miasto przygotowało plan działania na zbliżający się sezon grzewczy. Na przełomie 2019 i 2020 r. strażnicy miejscy, przeszkoleni urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzą ponad 4,5 tys. kontroli. Analizy zanieczyszczeń prowadzone będą też za pomocą drona, kamery termowizyjnej i monitora pyłu zawieszonego.

Liderzy centrolewicowych ugrupowań - Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń na wspólnej konferencji prasowej zaprezentowali "jedynki" dla wszystkich okręgów wyborczych. W Małopolsce są to przede wszystkim osoby związane z Wiosną.

W ostatnich dniach IBRiS przeprowadził wśród Polaków badania opinii, z których wynika, że były już marszałek Sejmu Marek Kuchciński, pomimo tzw. "afery samolotowej" cieszy się w społeczenstwie i tak większym zaufaniem, niż większość liderów partii opozycyjnych, w tym Grzegorz Schetyna, Paweł Kukiz, czy Włodzimierz Czarzasty.

Strona 1 z 629

Najnowsze wiadomości z małopolski