Beata Mazurek

Beata Mazurek

Od wieków czekolada zachwyca smakiem, pomaga zlikwidować stres i poprawić humor. Jest też źródłem sił witalnych i spełnia rolę afrodyzjaka.

Największym zagrożeniem dla zdrowia jest coraz częściej występująca otyłość; to poważna choroba przewlekła, która zabija – alarmowali we wtorek specjaliści w Warszawie z okazji rozpoczęcia kampanii edukacyjnej „Otyłość kontra zdrowie”.

W przyszłości będzie możliwe zastąpienie niemal wszystkich organów u człowieka, co przyczyni się do jego długowieczności. Już odbywają się pierwsze eksperymenty związane nawet z wymianą fragmentów mózgu - powiedział PAP kognitywista prof. Włodzisław Duch.

Rolki z roku na rok zdobywają sobie coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego – kto spróbował jazdy na rolkach, ten nie może się doczekać wiosny, aby znów ruszyć na trasy.

Prozdrowotne właściwości wiesiołka znane są od lat. Badaczki z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi postanowiły wykorzystać tzw. wytłoki z wiesiołka pozostające po procesie tłoczenia oleju z jego nasion, do produkcji naturalnych kosmetyków.

Rozdrażnienie, ciągłe zmęczenie, senność, bóle głowy, ogólne osłabienie organizmu, spadek formy, kłopoty z koncentracją, brak chęci do pracy - wielu z nas niestety pada ofiarą wiosennego przesilenia. Aby je przezwyciężyć, należy szybko działać, przede wszystkim dostarczając organizmowi cennych witamin i minerałów, których podczas zimy wiele nie zakosztował...

Strona 1 z 6