Mirosław Haładyj

Mirosław Haładyj

W niedzielę 15 września o godz. 12:00 na Hali Malinowej zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej “Muzyka na szczytach” dobiega końca. 14 września 2019 (sobota) o godz. 19.00 w Hotelu Belvedere Resort & Spa, ul. Droga do Białego 3 odbędzie się Koncert Finałowy.

 

W sobotę 14 września w Rodziele w Bacówce na Zadzielu o godz. 14:15 obędzie się Konkurs na najsmakowitszy Rosół polski. To tylko jedna z atrakcji jakie organizator – Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” przygotowała dla uczestników Festiwalu tej potrawy.

Policjanci z Bochni wykryli i zatrzymali włamywacza, który splądrował i zdemolował m.in. ośrodek zdrowia przy ulicy Floris w Bochni.

Porzucony w rzece psiak walczył o przetrwanie. Przemokniętym i przestraszonym szczeniakiem zajęli się policjanci, w ich rękach maluch znalazł schronienie i pożywienie. Niestety pomimo pomocy piesek, który trafił do schroniska nie przeżył. Teraz policjanci szukają sprawcy tego bestialskiego czynu.

Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic i zarazem prezes lokalnego PCK, zwrócił się 8 września za pomocą swojego Facebook’a z apelem o pomoc dla pani Marii Strączek, która potrzebuje środków na rekonwalescencję po przebyciu skomplikowanej operacji uszkodzonego kręgosłupa. Pieniądze będą zbierane przez wolontariuszy Koła PCK Lachowice podczas Powiatowych Dożynek w Stryszawie, które odbędą się w najbliższą niedzielę 15 września.

Strona 1 z 102