Co mogą rodzice robić ze swoimi dziećmi w Krakowie? Okazuje się, że naprawdę mnóstwo rzeczy. Miejski projekt 'Kids in Kraków", nadzorowany przez Barbarę Fijał, to przedsięwzięcie, który gromadzi wszystkie wydarzenia skierowane do maluchów i ich rodziców w jednym miejscu i - co najważniejsze - w przejrzysty i atrakcyjny sposób je prezentuje, posiłkując się mapkami, filmikami, grafikami. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wywiadu w ramach "Rozmów na Rękawce".

Adam Ślusarczyk, dyrektor małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa był gościem "Rozmów na Rękawce". Z wywiadu dowiecie się jak ważną, wręcz kluczową funkcję na wsiach pełnią Koła Gospodyń Wiejskich, co wnoszą one w życie lokalnej społeczności i w jaki sposób instytucje państwowe, w tym ARiMR pomagają i ułatwiają ich pożyteczną działalność.

Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w "Rozmowach na Rękawce" opowiedziała o trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt, a także tych w schronisku. Czego najbardziej brakuje czworonogom? Jak możemy im pomóc? Jaką karmę należy podawać naszym milusińskim, aby były zdrowe? O tym, a także o wspaniałym, bajkowym kalendarzu wydanym przez KTOZ będziecie mogli posłuchać w wywiadzie.

O akcji "W tym roku przeczytam 52 książki" znanej także pod angielskim tytułem "52 book challenge" słyszał chyba każdy miłośnik czytania. W "Rozmowach na Rękawce" gościliśmy pomysłodawcę przedsięwzięcia - Marcina Gnata. Jak się zrodziła jego miłość do książek i pomysł na akcję? Co miało z tym wszystkim wspólnego bieganie? Jakimi inicjatywami Marcin chce jeszcze nas zaskoczyć? O tym dowiecie się z wywiadu.

czwartek, 06 grudzień 2018 15:28

"Chcę pokazać ludziom czym był stary Kleparz"

Napisał

Nazywa sam siebie miłośnikiem Krakowa, od lat prowadzi stronę facebookową Stary Kleparz, gdzie przybliża ludziom historię tej i innych dzielnic naszego miasta, pokazując przy tym, jak się w ciągu lat zmieniały. Marcin Lebiecki jest fascynatem, o rozległej wiedzy. Był naszym gościem w "Rozmowach na Rękawce".

czwartek, 06 grudzień 2018 14:27

"Róża to dzielna mała wojowniczka"

Napisał

Róża jest małą wojowniczką z Wieliczki. Mimo, że ma dopiero 10 latek walczy o swoje zdrowie i życie. O jej niełatwej codzienności, operacji, która może jej znacząco pomóc rozmawiamy z jej mamą – Anną Zaręba.

Tadeusz Luraniec, nowy-stary przewodniczący rady miejskiej w Wieliczce w "Rozmowach na Rękawce" opowiada o sytuacji w nowo wybranej radzie i wyzwaniach, jakie czekają Wieliczkę i jej mieszkańców w najbliższych latach. Czy w Wieliczce powstanie szpital?

Starosta Wielicki Adam Kociołek w 'Rozmowach na Rękawce" wyjaśnia dlaczego zdecydował się zostać radnym niezależnym. Przedstawione przez niego argumenty i kulisy tworzenia się koalicji w nowej radzie powiatu wielickiego rzucają zupełnie inne światło na kontrowersje, które powstały wokół pierwszej sesji rady. Jak tłumaczy swoją decyzję?

Akcja #karmiedosyta jest wspólna inicjatywą kilku środowisk aktywistów walczących od lat o lepszy los zwierząt w Krakowie i całej Małopolsce. W "Rozmowach na Rękawce" gościliśmy Wiktorię Rak, która opowiedziała nam o potrzebach psiaków w trudnym dla nich zimowym okresie i wielkim sercu zwykłych mieszkańców, którzy im pomagają w uzbieraniu karmy, ciepłych koców i innych potrzebnych psiakom i pozostałym czworonogom rzeczy.

Strona 1 z 3
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA