Sport

Sport (33)

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Czytaj dalej...

Dylan Teuns zwycięzcą 74. Tour de Pologne, Rafał Majka drugi

Dylan Teuns (BMC Racing) został zwycięzcą 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Belgijski kolarz wygrał klasyfikację generalną wyprzedzając Rafała Majkę (Bora – Hansgrohe) o dwie sekundy. Ostatni etap z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej wygrał Wout Poels (Team Sky), który w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce.

Jakie sporty uprawiają teraz Polacy?

Nie tylko chcemy ją oglądać w telewizji czy na stadionie. Sami też lubimy pokopać. Z raportu GUS na temat kultury fizycznej w 2016 r. wynika, że niezmiennie w Polsce wśród ćwiczących najpopularniejsze są sporty drużynowe (58,4% osób ćwiczących), a wśród nich piłka nożna, którą uprawiało 39,5% ćwiczących (łącznie z piłką nożną plażową i piłką nożną halową – 40,8%). Liczba ćwiczących tę dyscyplinę sportu wzrosła w stosunku do 2014 r. o 15,5%.