piątek, 26 październik 2018 14:47

Wielki mecz w wielkiej sprawie na Śląskim

Napisał

27 października na arenie główne Stadionu Śląskiego spotkają się dwie wyjątkowe drużyny. Na co dzień zawodnicy zajmują się zdecydowanie innymi dyscyplinami. Ale w ostatnią sobotę października, w samo południe, drużyny polityków oraz dziennikarzy staną na murawie, by rozegrać mecz charytatywny na rzecz Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie.

Wśród zawodników wspierających ośrodek znajdą się m.in. samorządowcy: Arkadiusz Chęciński, Rafał Piech, Mariusz Wołosz, Waldemar Bojarun, Jarosław Makowski.

Przewidziano strefę atrakcji dla całych rodzin, dla małych i dużych – będzie można własnoręcznie przyozdobić bawełnianą torbę, nauczyć się pisma arabskiego, sprawdzić swoją wiedzę o regionie w konkursach z nagrodami.

Ośrodek Wsparcia – Dzienny Dom Pobytu w Chorzowie jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi po 24 roku życia z Chorzowa i miast ościennych. Podczas imprezy będziemy chcieli zwrócić uwagę na bieżące potrzeby Ośrodka i jego podopiecznych, ale także konieczność dokonania zmian systemowych dla dorosłych niepełnosprawnych i ich rodzin. Choć wstęp na mecz jest nieodpłatny, podczas imprezy odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz podopiecznych ośrodka.

Ramowy program:
10.00 – otwarcie bram (wejście bramami 1 i 7)
10.00 – 11.30 – strefa aktywności dla małych i dużych w Foyer 00 (malowanie buzi, konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne, stoisko gastronomiczne, stoisko z rękodziełem podopiecznych ośrodka)
11.30 – występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
11.45 – prezentacja drużyn
12.00 – początek meczu charytatywnego dziennikarze kontra politycy (w przerwie występ zespołu Graffiti Cheerleaders z Chorzowa)
13.45 – koniec meczu
14.30 – zakończenie imprezy

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Chorzowie. Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Stadion Śląski, Onet.

fot: DzejKej86, Wikipedia

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.