W niedzielę w Krynicy-Zdroju małopolskie otwarcie sezonu zimowego

środa, 12 grudzień 2018 13:47
Niektóre miejsca w Małopolsce przykrył ostatniej nocy biały puch – to znak, że już niebawem rozpocznie się czas "białego szaleństwa" w całym regionie. Dlatego jak co roku zapraszamy wszystkich miłośników szusowania na nartach i snowboardzie na ogólnopolskie otwarcie sezonu zimowego. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie stacja narciarska Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, a podczas eventu nie zabraknie spotkań z Andrzejem Bargielem czy... Inspektorem Wawelkiem! Bądź z nami już w piątek, 14 grudnia, od godz. 12.00 - zapraszają organizatorzy.

Jakie atrakcje czekają jeszcze na wszystkich, którzy zdecydują się przyjechać do Krynicy-Zdroju? Od 12.00 będzie można spotkać się z Andrzejem Bargielem, który w tym roku udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – małopolski skialpinista jako pierwsza osoba na świecie zjechał na nartach z K2, najwyższego szczytu Karakorum! Tym razem będzie można spotkać go na krynickim stoku, a także zrobić sobie selfie, porozmawiać o jego sportowych wyczynach oraz o tym, dlaczego warto uprawiać sport właśnie w Małopolsce! Warto jednak przypomnieć, że to dopiero początek aktywności Andrzeja Bargiela, promujących aktywne spędzanie czasu w naszym regionie – sportowiec kilka dni temu został ambasadorem zimowej Małopolski.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają w piątek na amatorów zimowego szaleństwa. Małopolscy policjanci przeprowadzą konkursy wiedzy z bezpiecznego szusowania po stoku, a także pokażą, jak odpowiednio zachowywać się podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. A pomoże im w tym nie kto inny, a... Inspektor Wawelek wraz z mundurowymi ze specjalnego "patrolu narciarskiego"!

Zwieńczenie dnia zostało zaplanowane na godz. 16.00 – przed budynkiem stacji narciarskiej nie zabraknie kolejnych, sportowych zabaw w śniegu. A wielu powodów do "białego szaleństwa" nie zabraknie na małopolskich stokach też na pewno przez całą zimę!

inf i foto: UMWM

Zonacz też: Andrzej Bargiel znów przekroczył ludzkie granice 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA