Złoto dla Polaka Wyróżniony

czwartek, 03 sierpień 2017 11:33

Od poniedziałku, w miejscowości Spitzerberg w Austrii odbywają się 23 Mistrzostwa w lataniu precyzyjnym.

Poprzedził je oficjalny trening lądowań a także 4 dni treningów zarówno tras nawigacyjnych jak i lądowań. W zawodach bierze udział 63 zawodników z 16 krajów. Polska reprezentacja liczy ich 7. Są to Bolek Radomski, Janusz Darocha, Michał Wieczorek, Krzysztof Wieczorek, Krzysztof Skrętowicz, Marcin Skalik i Marcin Chrząszcz.

Pierwszą dzień zaczął się od konkurencji lądowań. Zawodnicy mieli do wykonania po 4 lądowania. Pierwsze to lądowanie niskie normalne, z użyciem klap i silnika. Drugie i trzecie to lądowania wysokie co oznacza, że zawodnicy wznoszą się na wysokość 300 metrów, redukują obroty do minimalnych i szybując, lądują. Czwarte z lądowań dosyć często sprawia zawodnikom kłopoty bo jest lądowaniem znad przeszkody. To także jest zaliczane do niskich lądowań ale 50 metrów przed linią zerową jest ustawiona bramka wysokości 2 metrów. Piloci muszą najpierw przelecieć nad bramką a potem wylądować, najcelniej jak się da. Najcelniej, czyli w punkt zero który liczy zaledwie 2 metry.

Ze stresem, pierwszego dnia najlepiej poradził sobie nasz zawodnik Krzysztof Skrętowicz. Krzysztof trafił nawet dwa zera i z przewagą 14 punktów zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata Lądowań!

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA