Reklama-Budzow-lekarz

Z Bochni na Everest i Lhoste Wyróżniony

Z Bochni na Everest i Lhoste

Pomysł wejścia na Mount Everest pojawił się jak iskierka z czasem żarząca się coraz mocniej i mocniej – pisze na swojej stronie Szczepan Brzeski. W niedzielę, 8 kwietnia, ten pochodzący z Bochni podróżnik, biegacz maratonów i ultra-biegów górskich wyrusza razem z Sylwią Bajek do Katmandu, aby spełnić swe marzenie.

Everest to ostatnie „oczko”, jakiego brakuje Szczepanowi Brzeskiemu do zdobycia Korony Ziemi. Na osiem z dziewięciu szczytów (w wersji rozszerzonej – po dwa dla Europy i Australii z Oceanią) wszystkich kontynentów wspiął się w ciągu ostatnich 6 lat. Został Everest. Próbował w ubiegłym roku i 21 maja 2017 roku zdobył najpierw Wierzchołek Południowy Mount Everest, aby finalnie osiągnąć wysokość 8800 m n.p.m., wysokość tzw. Stopnia Hillarego. Wyżej góra już nie pozwoliła…

O wyprawie na Everest Szczepan Brzeski razem z Sylwią Bajek, która jako 4-ta, najmłodsza Polka w historii chce zdobyć Lhotse, opowiedział na konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Bochni.

A już wkrótce na stronie Glos24.pl wywiad ze Szczepanem Brzeskim i Sylwią Bajek, w którym musieli zmierzyć się z niejednym trudnym pytaniem.

Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA