poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:44

Każdy może napisać historię Tour de Pologne

Napisał

Do startu 75. Tour de Pologne - Narodowego Wyścigu Niepodległości, zostało już tylko kilka dni. Impreza rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a skończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Na polskich szosach o zwycięstwo rywalizować będą nie tylko najlepsi kolarze świata.

Po raz kolejny w trakcie wyścigu będzie trwał wyjątkowy konkurs „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne". Chodzi o to, aby podziękować mieszkańcom za znakomity sposób kibicowania i tworzenie przyjaznej atmosfery, a także władzom miast za wkład w organizację wyścigu.

Konkurs na najpiękniejsze miasta wyścigu jest podzielony na trzy kategorie - miasto startowe, miasto mety i miasto premii. Specjalna kapituła oceni zgłoszenia i wybierze zwycięzcę. Kto może wygrać? Każde miasto, które w najbardziej pomysłowy i entuzjastyczny sposób powita przejeżdżających kolarzy. Pod uwagę będzie brana kreatywność i oryginalność dekoracji. 

Nagrodami są specjalne puchary multimedialne, które zostały ręcznie wykonane przez Bartłomieja Kolbusza z Bukowiny Tatrzańskiej. Zostały one stworzone m.in. z oryginalnych części rowerowych. Każdy ma wbudowany komputer i ekrany. - Dzięki temu, kiedy puchar będzie przechodził z miasta do miasta, pojawią się w nim kolejne historie - mówi twórca trofeum. W tym roku jest szansa na zapisanie się w nich dla kolejnych miast!

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.