środa, 22 sierpień 2018 11:02

Memoriał Kamili Skolimowskiej już dziś! Wstęp wolny

Napisała

Z udziałem światowej czołówki najlepszych lekkoatletów na legendarnym Stadionie Śląskim odbędzie się dziś Memoriał Kamili Skolimowskiej. W imprezie wezmą udział Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata i Europy w tym polscy medaliści zakończonych właśnie mistrzostw w Berlinie, w tym m.in. Wojciech Nowicki, Michał Haratyk, Justyna Święty-Ersetic, czy Adam Kszczot. Sponsorem głównym wydarzenia jest TAURON.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany cyklicznie od 2009 roku przez Fundację Kamili Skolimowskiej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Śląsku.


Obok tradycyjnie świetnych rzutów widzowie zobaczą także czołowych biegaczy świata.
Na listach startowych Memoriału znalazło się 170 sportowców, a wśród nich są największe polskie i zagraniczne gwiazdy lekkoatletyki.

- Światowe gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim to spełnienie marzeń wielu mieszkańców Śląska i naszych klientów. TAURON od lat aktywnie wspiera wydarzenia sportowe. Nasze zaangażowanie w ten projekt dobrze promuje polską lekkoatletykę – mówi Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia - Traktujemy ten projekt również jako nasz wkład w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – dodaje.
Oprócz zmagań czołowych lekkoatletów, podczas Memoriału organizowany jest także „Trening z Mistrzem”, podczas którego setki młodych adeptów „królowej sportu” będą miały okazję potrenować pod okiem największych lekkoatletycznych mistrzów i jednocześnie swoich idoli.

***
Podwójna mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic zmierzy się w biegu na 400 m ze swoimi koleżankami ze złotej sztafety oraz utytułowaną Caster Semenyą. Dwoje mistrzów w pchnięciu kulą Paulina Guba i Michał Haratyk oraz wicemistrz Konrad Bukowiecki postarają się
o równie dobre rezultaty jak podczas mistrzostw. Przeciwnikiem naszych panów będzie mistrz świata Tom Walsh.

Srebrny medalista mistrzostw Europy na 1500 m Marcin Lewandowski pobiegnie na Stadionie Śląskim na 800 m, podejmując rywalizację z mistrzem Adamem Kszczotem oraz brązowym medalistą Pierrem-Ambroise Bossem. Emocji nie zabraknie również
w biegu sprinterskim, gdzie zobaczymy legendę jamajskich biegów Asafę Powella oraz najszybszego w tym roku Ronniego Bakera.

Pierwszą trójkę europejskiego czempionatu zobaczymy również w konkursie rzutu młotem mężczyzn. Czy Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek i Węgier Bence Halasz zmienią kolejność na podium w Chorzowie? Okazję na rewanż za nieudany występ w Berlinie będzie miał nasz znakomity dyskobol Piotr Małachowski, który postara się udowodnić mistrzowi Europy Andriusowi Gudžiusowi i Robertowi Hartingowi, że to był tylko wypadek przy pracy. W biegu na 1500 m pań zobaczymy naszą srebrną Sofię Ennaoui. Na 100 m ppł pobiegnie mistrzyni Europy, Białorusinka Elvira Herman, a w szranki z nią stanie Karolina Kołeczek, która w Berlinie zajęła szóstą lokatę. Emocjonująco zapowiada się również rywalizacja w skoku o tyczce, gdzie zmierzy się trzech uczestników finału ze Stadionu Olimpijskiego – absolutny rekordzista świata Renaud Lavillenie oraz Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.


***
Imprezie głównej towarzyszyć będzie również Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny, przybliżający rywalizację sportową osób z niepełnosprawnościami.

Na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w Miasteczku TAURONA, które zacznie działać już od godz. 15.00 przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy!

Info: TAURON /sponsor/

Foto: fundacjakamili.pl

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.