piątek, 14 wrzesień 2018 11:18

Tour de Cracovia Amatorów

Napisał
Fot: TDC Fot: TDC

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyścigu rowerowym Tour de Cracovia Amatorów, który odbędzie się 22 września 2018 w Więcławicach Starych (gmina Michałowice) od godziny 12.00.

Pomysł wyścigu kolarskiego narodził się z inicjatywy Posła Ireneusza Rasia, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki a prywatnie wielkiego miłośnika kolarstwa. Wyścig ten we współpracy z dyrektorem sportowym TDC Zbigniewem Klękiem, odbywa się co roku na jesieni począwszy od 2014 roku i ma na celu zachęcić wszystkich pasjonatów rowerów do spędzania aktywnego wypoczynku, a także do promowania zdrowego trybu życia.

 

Ambasadorami Tour de Cracovia są: najbardziej utytułowany Polski kolarz Rafał Majka, polscy kolarze szosowi Katarzyna Niewiadoma i Tomasz Marczyński oraz zeszłoroczny zwycięzca Tour de Pologne Amatorów Piotr Tomana.

Wystartować w tym kolarskim wydarzeniu może każdy pełnoletni, a na uczestników czekają dwa dystanse – na 38 km dla kobiet, a na 57 km dla mężczyzn. Start i meta znajdują się w Więcławicach Starych przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Chętnych do udziału w wyścigu zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem stron internetowych:

- www.tourdecracovia.com

- bezpośrednio na stronie www.pomiaryczasu.pl w zakładce IV Tour de Cracovia Amatorów

Rejestracja on – line odbywa się do dnia 21 września 2018r. do godziny 24.00. Przed rozpoczęciem wyścigu należy zgłosić się po odbiór numerów startowych w godz od 9.00 do godziny 11.30. Rejestracja w dniu zawodów możliwa tylko w szczególnych przypadkach przy Kościele św. Jakuba w Więcławicach Starych. Udział w wyścigu jest bezpłatny (nie będą pobierane opłaty startowe).

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest ukończenie 18 lat. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na finalistów czekają bony na zakup sprzętu rowerowego. W programie przewidziano także loterię fantową.

 

Sponsorami imprezy pozostają: CEZ Skawina, Wodociągi Miasta Krakowa, MOTA-ENGIL Central Europe

Partner strategiczny: FoodCare Group

Partnerzy: Koleje Małopolskie, BIKE- RS, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Fundacja Pomocy Wdowom I Sierotom Po Poległych Policjantach 3line.pl, Policja, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Patron medialny:  Głos24, Polsat Sport

 

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, to zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.tourdecracovia.com

 

 

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.