Mateusz Łysik

Mateusz Łysik

Kilka dni temu, pracami prowadzonymi w chodniku ul. Rostworowskiego rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej na terenie Ruczaju. Obecnie w ciągu ul. Rostworowskiego prowadzone są przekładki mediów (gaz, wodociąg). Będą one realizowane w kilku etapach, by ograniczyć utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ul. Kobierzyńską. Prace te będą trwały do długiego weekendy majowego.

W dniach 15-17 kwietnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych zorganizowany w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty i adresowany jest do przedszkoli z terenu dzielnic Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta oraz z miasta Krakowa. Głównym organizatorem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych było Publiczne Przedszkole „Glukusie” w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska i z Fundacją Promocji Nowej Huty.

Dnia 15 kwietnia 2019.r to pierwszy dzień zmagań aktorskich talentów przedszkolaków w ramach Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole „Glukusie” w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska i z Fundacją Promocji Nowej Huty. Przegląd zorganizowany został w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty i adresowany jest do przedszkoli z terenu dzielnic Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta oraz z miasta Krakowa.

Wędrówki z dinozaurami – spektakularne widowisko powraca! Przedstawienie widziało już ponad 9 milionów osób w przeszło 250 miastach na całym świecie. Na własne oczy można zobaczyć w Tauron Arenie Kraków najwspanialsze stworzenia, które zamieszkiwały Ziemię. Spektakle odbędą się 11, 12, 13 i 14 kwietnia

W środę, 10 kwietnia, rozpoczął się trzydniowy egzamin gimnazjalny – zdają go uczniowie klas trzecich gimnazjum, kończący naukę w starym systemie edukacji. Pierwszego dnia rozwiązywali zadania z części humanistycznej. W Krakowie uprawnionych do zdawania egzaminu gimnazjalnego jest ponad 4 tys. uczniów.

Drugiego dnia strajku zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze zawiesiły 153 krakowskie szkoły i placówki. W środę co najmniej 120 placówek oświatowych zawiesi zajęcia (stan na 9 kwietnia, godz. 15). Egzaminy dla uczniów trzecich klas gimnazjów zaplanowano na 10–12 kwietnia a uczniowie ósmych klas będą swoją wiedzę sprawdzać w dniach 15–17 kwietnia. Czy jednak egzaminy się odbędą?

Strona 1 z 65