Styl Życia

Styl Życia (65)

882 zł na Święta

Jak pokazuje dwudziesta edycja międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2017” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, w tym roku wśród Polaków zwycięży rozsądek. Na prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi zamierzamy wydać średnio 882 zł, czyli tylko o 2 proc. więcej niż wydaliśmy rok temu. Najbardziej spodziewanym prezentem są kosmetyki i perfumy, natomiast najchętniej obdarowywać bliskich będziemy książkami. Aż 42 proc. pieniędzy przeznaczonych na prezenty pozostawimy w sklepach internetowych. Z roku na rok rośnie również udział kupowanych prezentów w kanałach mobilnych.

Czytaj dalej...

3 filmy, bez których trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie – sprawdź, czy wiesz o nich wszystko!

Pierwszym sygnałem, że zbliża się Boże Narodzenie, najczęściej są świąteczne przeboje rozbrzmiewające w centrach handlowych i w radio. Już na początku grudnia usłyszałeś zapewne nieśmiertelne „Last Christmas” czy „All I want for Christmas…”. To jednak dopiero początek! Bożonarodzeniowej gorączce od lat towarzyszą bowiem również produkcje filmowe, podtrzymujące świąteczną atmosferę. Niektóre z nich przetrwały w pamięci widzów i na stałe zapisały się w historii filmu. Czy wiesz jednak, jakie ciekawostki są z nimi związane?

Czytaj dalej...

Blisko 40 proc. Polaków w ogóle nie wybierze się po upominki do sklepów stacjonarnych

Polacy coraz chętniej korzystają z internetu podczas robienia świątecznych zakupów. Respondenci, którzy wzięli udział w badaniu firmy doradczej Deloitte „Zakupy świąteczne 2017” zadeklarowali, że 42 proc. budżetu przeznaczonego na prezenty pozostawią w sklepach internetowych. Ponad połowa badanych osób szuka pomysłów na upominki dla najbliższych w internecie, gdzie najchętniej płaci za pomocą portfeli elektronicznych i karty debetowej. Z kolei blisko 40 proc. ankietowanych inspiracji szuka przede wszystkim w sklepach stacjonarnych, gdzie za prezenty najczęściej zapłaci gotówką. W sklepach online kupujemy głównie sprzęt elektroniczny, gry komputerowe oraz filmy. W sklepach tradycyjnych wciąż wolimy kupować artykuły spożywcze, w tym także słodycze oraz kosmetyki i perfumy.

Czytaj dalej...

Najbliższy weekend będzie pełen cudów!

Już w najbliższy weekend 9-10 grudnia odbędzie się Finał SZLACHETNEJ PACZKI. Dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, podczas którego wolontariusze przekażą pomoc przygotowaną przez darczyńców dwudziestu tysiącom rodzin w potrzebie już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Razem tworzymy historie!

W województwie Podkarpackim „Magazyn Medialny” znajduje się w Zespole Szkół nr 2 im. T.Rejtana i to właśnie tam zapraszamy przedstawicieli wszystkich mediów z naszego województwa! Wspólnie z nami, w magazynie będą również: Policjanci z Komedny Wojewódzkiej, dzieci z Akademii Przyszłości. W magazynie spotkać będzie można również wolontariuszy, darczyńcy z paczkami dla potrzebujących rodzin.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI, który odbywa się co roku na początku grudnia, nie przez przypadek nazywany jest WEEKENDEM CUDÓW. Przez te dwa dni w całej Polsce będą się działy niesamowite historie. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile. Darczyńcy dostarczający paczki do magazynów, wolontariusze przekazujący je rodzinom, dziesiątki tysięcy osób bezinteresownie zaangażowanych w mądrą pomoc. Tak SZLACHETNA PACZKA tworzy historie i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.

Zapraszamy! To po prostu trzeba przeżyć!

XVII edycja SZLACHETNEJ PACZKI SZLACHETNA PACZKA to to unikalny w skali światowej program precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Ponad 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. Paczka pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin darczyńcy z całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in. siatkarze Asseco Resovi Rzeszów, drużyna Rzeszów Rockets, piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele, narodowa drużyna skoczków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, złoci medaliści olimpijscy, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, wicepremier Mateusz Morawiecki i tysiące innych osób.

SZLACHETNA PACZKA działa przez cały rok. WEEKEND CUDÓW to kulminacyjny moment, ale na nim nie kończy się mądra pomoc, którą niosą wolontariusze. Od tegorocznej edycji standardem w projekcie są minimum dwa kolejne spotkania, które wolontariusze odbędą z rodzinami już po przekazaniu im paczek z pomocą. Po to, by być z nimi, wspierać je i pomagać im, jak samodzielnie radzić sobie w życiu, realizując nowatorskie projekty takie jak PACZKA Seniorów, PACZKA Lekarzy czy PACZKA Prawników.

O tym, jak działa Paczka i jak można pomagać nie tylko przez jeden weekend, można przeczytać na stronie www.szlachetnapaczka.pl

fot. Karolina Kmiecik

Czytaj dalej...

Jak pięknie i tanio przystroić mieszkanie na Święta?

Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas w roku, gdy mimo chłodów za oknem, mieszkanie łatwo można przeobrazić w ciepłą, przytulną przestrzeń. Istnieją dwa główne nurty, które dominują w dekoracjach domu i wnętrz na Boże Narodzenie: nowoczesne i tradycyjne. E.Leclerc śledzi trendy, aby w swojej ofercie ozdób świątecznych zaproponować coś zarówno tradycjonalistom, jak i klientom poszukującym bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Czytaj dalej...

W zdrowym ciele: JAGODY ACAI - owocowy fenomen czy przesadzony mit?

Owoce palmy brazylijskiej, euterpe oleracea, acai berries lub po prostu jagody acai to składnik suplementów diet, który w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Określa się go mianem superfood, czyli produktu, zawierającego największe ilości składników, korzystnie wpływających na zdrowie i kondycję organizmu. A jak jest w rzeczywistości? Czy jagody acai to kolejny produkt kampanii reklamowych czy może cudowny lek na współczesne choroby cywilizacyjne?

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA