czwartek, 08 listopad 2018 13:20

Rajtuzy Krakowskie, czyli rajtuzy dla pań inspirowane Krakowem

Napisał

Rajtuzy Krakowskie to pozdrowienie słane do dawnej stolicy Polaków z włókienniczej stolicy kraju. To nowy ciekawy pomysł znanej marki Gabriella.

O Rajtuzach Krakowskich:

Jesteśmy z Łodzi – cenimy przemysł włókienniczy, ale w wolnych chwilach z przyjemnością pędzimy zwiedzać Kraków. Rajtuzy Krakowskie zrobiliśmy dla tych, którzy tu mieszkają i dla przyjezdnych – niech się dobrze noszą! Na opakowaniu czytamy: „Umawiasz się z przyjaciółmi pod Adasiem a na pytania o Starówkę wskazujesz pociąg do Warszawy? Załóżże Rajtuzy Krakowskie – niech wszyscy wiedzą (i widzą), że jesteś stąd! A jeśli przyjechałaś tylko na chwilkę – zawieź je w rodzinne strony. Nie rozmiękną jak obwarzanek, nie ukruszą się jak magnes a Twoje nogi będą w nich zachwycać znajomych i nieznajomych. Nigdzie nie kupisz tego, co w Sukiennicach, nigdzie hejnał nie brzmi tak pięknie, nigdzie smok nie zieje tak gorąco, nigdzie nie spotkasz lajkonika – gdziekolwiek jesteś, niech Kraków będzie z Tobą!" Rajtuzy Krakowskie to pozdrowienie słane do dawnej stolicy Polaków z włókienniczej stolicy kraju. Ozdobią nogi mieszkanek Krakowa i turystek niebanalnym wzorem.

Proces tworzenia rajstop jest niezwykle skomplikowany. Zaczyna się od wielkich szpulek białej przędzy, by skończyć w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach w estetycznych pudełkach. Rajtuzy Krakowskie były dla nas wyzwaniem. Oddać charakter miasta zamieszkanego przez ponad siedemset tysięcy mieszkańców i odwiedzanego przez miliony turystów z całego świata na rajstopach? Dzięki połączeniu sił działu kreatywnego i produkcji powstał produkt nadzwyczajny, dzięki któremu Kraków zawsze będzie z Tobą!

O marce:

Gabriella to marka, która znana jest ze swojego przywiązania do włókienniczej historii i tożsamości. Swoje lokalne projekty sygnuje nazwą „Łódzka Fabryka Rajstop Gabriella”. Jej historia to ciekawy przykład rozwoju przemysłu kreatywnego, którego korzenie tkwią głęboko w tkance miasta. To również przykład tego, jak rodzinna firma produkcyjna staje się silną, rozpoznawalną marką.

Firma powstała w 1996 roku w Łodzi, w budynku przy ul. Brzezińskiej, gdzie wcześniej swoją siedzibę miały Zakłady Przemysłu Pończoszniczego „Feniks”. W pierwszych dniach działalności produkcja odbywała się na dwóch maszynach dziewiarskich i koordynował ją tylko jeden pracownik. Obecnie rajstopy marki Gabriella są produkowane na ponad 200 nowoczesnych maszynach dziewiarskich i wykańczane na dziesiątkach specjalistycznych urządzeń. Wiedza, doświadczenie i pasja tworzenia sprawiły, że w ciągu kilku lat mała rodzinna firma została jednym z największych producentów wyrobów pończoszniczych w Polsce.

Inne produkty lokalne marki

Początkowo produkcja firmy oparta była na produktach klasycznych. Jednak w odpowiedzi na potrzeby klientów, poszerzono ją o ciekawe wzornictwo i linie specjalistyczne. Ważny wizerunkowy przełom w historii marki nastąpił w grudniu 2015 roku, gdy Gabriella stworzyła submarkę lokalną – Łódzka Rajtuza i wypuściła pierwszy lokalny produkt – Rajtuzy z Miasta Łodzi. Rajstopy mające formę zakolanówki, przedstawiały najważniejsze zabytki Łodzi: bramę przy byłych zakładach Izraela Poznańskiego, pomnik Tadeusza Kościuszki na placu Wolności oraz fabryki przemysłowej dzielnicy Księży Młyn. W marcu 2016 roku do sprzedaży trafiły Rajtuzy Fabryczne – cienkie, z motywem drobnej, dymiącej fabryczki. W czerwcu 2016 roku marka wprowadziła do sprzedaży torby bawełniane na ramię, z grafiką przedstawiającą kobiece nogi oraz hasłem „Z Miasta Łodzi się pochodzi” a w marcu 2017 – Rajtuzy Awangardowe, inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego. W listopadzie 2016 roku marka Gabriella zaprezentowała submarkę dedykowaną Warszawie – Rajtuzy Stołeczne w formie zakolanówki, na których zestawiono ze sobą popularne elementy miejskiego krajobrazu – Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki oraz Wisłę. W październiku 2017 roku na rynek śląski firma wypuściła Rajtuzy Ślońskie, którymi znów zachwyciła media i opinię publiczną, a przede wszystkim panie śledzące najnowsze modowe trendy – wielkość zamówień złożonych w pierwszych dniach po premierze pozytywnie zaskoczyła właścicieli i pracowników Gabrielli.

Info/foto: mat. pras.

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.