czwartek, 29 listopad 2018 15:02

PŁYTKI KUCHENNE I ŁAZIENKOWE – KILKA PODSTAWOWYCH FAKTÓW

Napisał

Urządzanie lub remontowanie mieszkania nigdy nie należy do czynności, które przychodzą nam równie łatwo co spacer po parku. Najczęściej wszelkie zmiany wiążą się nie tylko z wciąż rosnącymi kosztami, ale również stresem związanym z wyborem odpowiednich materiałów. W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko funkcjonalność, ale duże znaczenie mają również walory estetyczne – wygląd musi iść w parze z wysoką jakością. Jest to szczególnie istotne, gdy remontujemy kuchnię lub łazienkę i szukamy nowych płytek.

O czym pamiętać wybierając płytki łazienkowe?

Wybierając płytki łazienkowe musimy mieć na uwadze kilka podstawowych parametrów, dzięki którym będziemy mieć pewność, że nie wyrzucamy pieniędzy w błoto. Jak wiemy przestrzeń łazienki narażona jest na działanie wielu czynników, które mogą destrukcyjnie wpłynąć na materiały wykorzystane do wykończenia pomieszczenia. Warto się upewnić, że wybrane przez nas płytki, poza oczywistymi walorami estetycznymi, są odporne na wilgoć i zmienną temperaturę. Dla własnego bezpieczeństwa polecamy wybrać model antypoślizgowy, bowiem wychodząc z wanny lub prysznica łatwo o nieszczęśliwy wypadek – kałuża na podłodze lub niedokładnie wytarta stopa brzmią niewinnie, ale mogą zaowocować sporym siniakiem. Płytki ścienne łazienkowe muszą być trwałe i wytrzymałe, dla ułatwienia sobie życia można przedwcześnie zadbać o to, by z jednej strony łatwo było otrzymać je w czystości, a z drugiej były odporne na ścieranie – nie ma nic gorszego niż zniszczenie nowych płytek przez nadgorliwe ich polerowanie.

W pogoni za modą

 

Jeśli płytki kojarzą się nam z nudnym, monotonnym („sterylnym”) wystrojem wnętrz to powinniśmy czym prędzej zrewidować nasze poglądy. Najnowsze trendy sugerują, by korzystać z płytek imitujących naturalne materiały – imitacja marmuru zapewni naszej łazience szlachetny połysk, „drewno” nada kuchni domowego ciepła, zaś „beton” zadowoli miłośników chłodnego minimalizmu. Coraz większą popularnością cieszą się też płytki o przestrzennej strukturze (posiadające np. wypukłe elementy), a ciekawym odejściem od reguły może być przełamanie jednolitego wzoru jaskrawym kolorem pojedynczych płytek lub celowe zaburzenie symetrii. Wszystko to sprawia, że planowanie nowego wystroju kuchni lub łazienki może być nie tylko prawdziwym wyzwaniem dla naszych przyzwyczajeń, ale również ciekawą przygodą, która w momencie samodzielnego układania płytek może przysporzyć wiele radości.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio na głos24