poniedziałek, 14 styczeń 2019 17:17

Dlaczego warto zamieszkać w okolicach Krakowa?

Napisał

Coraz więcej osób planujących zakup własnego domu lub mieszkania wybiera nieruchomości zlokalizowane nie w samym mieście, ale na jego obrzeżach. Cisza i spokój, bliskość natury oraz dogodny zarazem dojazd do serca miasta sprawiają, że domy na sprzedaż w okolicach Krakowa cieszą się tak ogromną popularnością wśród nabywców. Z jakich czynników wynika tak duże nimi zainteresowanie?

Domy na sprzedaż w okolicach Krakowa – korzystna lokalizacja, która pozwala na wiele!

Okolice Krakowa to miejsca znajdujące się poza miastem, ale nadal doskonale skomunikowane z centrum oraz z pozostałymi dzielnicami. Osoby, które wybierają domy lub mieszkania położone poza miastem mają więc możliwość szybkiego i wygodnego dojazdu do Krakowa do pracy, szkoły oraz w celu załatwienia spraw urzędowych. Jako ciekawostkę warto także dodać potwierdzany przez wielu fakt, że w niektórych sytuacjach dojazd do miasta z jego obrzeży trwa znacznie mniej czasu niż z niektórych jego dalszych dzielnic.

Na obrzeżach Krakowa znaleźć można wiele pięknych i otoczonych przyrodą miejsc, wokół których tworzone są coraz to nowe kameralne osiedla domków jednorodzinnych, szeregówek i bliźniaków. Ich usytuowanie w bliskim sąsiedztwie lasów pozwala na odpoczynek od codziennych trosk, daje możliwość relaksu na łonie natury oraz umożliwia uprawianie sportu z dala od wielkomiejskiego smogu i ruchu ulicznego. Domy na sprzedaż w okolicach Krakowa to bowiem swoiste oazy ciszy i spokoju, które pozwalają nabrać nieco dystansu do codziennego życia oraz traktować swój dom jako miejsce, w którym zregenerujemy siły.

Własny dom z ogródkiem w cenie mieszkania w Krakowie

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie osiągają aktualnie jedne z najwyższych cen w Polsce. Przed nimi plasuje się jedynie sama stolica. Zakup własnego, nawet niewielkiego mieszkania w stolicy Małopolski to więc bardzo poważne przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów finansowych. Mieszkanie w bloku nie dla każdego musi jednak odpowiadać. Ograniczony metraż, brak własnego ogrodu oraz obecność wielu sąsiadów nie sprawdza się m. in. w przypadku większych rodzin. Zdecydowanie lepszym dla nich rozwiązaniem są bowiem bliźniaki lub domki w zabudowie szeregowej.

Domy jednorodzinne, szeregówki i bliźniaki łączy przede wszystkim duża ilość dostępnej przestrzeni – są to bowiem nieruchomości o średnim metrażu od 60 do nawet 150 m2, które idealnie nadają się do zamieszkania dla większych rodzin lub par planujących w przyszłości posiadanie dwójki lub więcej dzieci. Własny przydomowy ogródek pozwala najmłodszym na bezpieczną i zdrową zabawę na świeżym powietrzu, a osobne wejście i zaledwie kilku sąsiadów dookoła zapewniają prywatność, intymność oraz większe poczucie bezpieczeństwa.

Domy na sprzedaż w okolicach Krakowa to także idealny wybór dla wszystkich osób, które pragną kupić własny dom w cenie mieszkania w mieście. Koszt zakupu takiej nieruchomości na obrzeżach Krakowa jest bowiem równy, a w niektórych przypadkach także niższy niż aktualne ceny mieszkań na sprzedaż w stolicy Małopolski. Wyprowadzka na obrzeża Krakowa jest więc opłacalna nie tylko pod względem lepszego komfortu życia, ale także ze względów finansowych.

Partnerem artykułu jest Invest House oferująca: domy na sprzedaż okolice Krakowa - więcej na Invest-House.com.pl.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.