wtorek, 22 styczeń 2019 12:31

Zatrważające wyniki kontroli escape roomów w Polsce. Na 418 obiektów tylko w 83 nie stwierdzono nieprawidłowości

Napisała
Zatrważające wyniki kontroli escape roomów w Polsce. Na 418 obiektów tylko w 83 nie stwierdzono nieprawidłowości Zdjęcie ilustracyjne

Spośród 418 skontrolowanych escape roomów tylko w 83 nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Po tragicznym pożarze escape roomu, do którego doszło na początku roku w Koszalinie, w całej Polsce ruszyły kontrole tego typu obiektów.

Jak dzisiaj poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju do tej pory udało się już skontrolować 418 escape roomów. Niestety wyniki kontroli są zatrważające.

W 220 obiektach wszczęto postępowania administracyjne związane ze stwierdzonymi nieprawidłowościami. Spośród nich już 59 escape roomów zostało wyłączonych z użytkowania.

W stosunku do 115 obiektów toczą się postępowania wyjaśniające. Natomiast tylko w 83 escape roomach nie stwierdzono nieprawidłowości.

- Podstawową przyczyną wyłączeń z użytkowania były samowolne zmiany sposobu użytkowania oraz nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego obiektów, np. niedrożne przewody wentylacyjne bądź ich brak. W wielu przypadkach stwierdzano brak przeprowadzania kontroli okresowych, niespełnienie warunków dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz brak lub nieprawidłowe prowadzenie książek obiektów budowlanych. Nieprawidłowości te stanowiły podstawę do nałożenia 57 mandatów karnych – informuje ministerstwo.

Do kontroli pozostały jeszcze 54 obiekty.

Kontrole escape roomów w Krakowie

Wyniki kontroli escape roomów w Małopolsce

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.