sobota, 09 marzec 2019 15:28

Piękniejsza twarz policji

Napisał

Kim są kobiety w małopolskiej Policji? Przy okazji Dnia Kobiet Komenda Wojewódzka pokazuje, że są nie tylko profesjonalne i kompetentne ale też… piękne.

Panie stanowią już jedną czwartą składu osobowego polskiej Policji. Policjantka z radarem coraz mniej dziwi kierowców, ale służba Pań to nie tylko drogówka, czy patrolowanie ulic. Obecne są we wszystkich pionach: w prewencji, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Nie mogą liczyć na przywileje. Tak samo jak mężczyźni muszą przejść testy sprawnościowe i rozpocząć służbę w Policji od służby patrolowej. Pracują także na stanowiskach dzielnicowych lub kierują jednostkami, jak na przykład nadkom. Dorota Tokarz, która  pełni obowiązki  Komendanta  Powiatowego Policji w Limanowej czy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu  podinsp. Urszula Martyniuk.

Z okazji Dnia Kobiet  policjanci złożyli koleżankom najcieplejsze życzenia rozwoju zawodowego i możliwości realizowania swoich pasji, także poza Policją. A my do życzę się dołączamy.

Info i fot: KW Policji w Krakowie

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.