wtorek, 19 marzec 2019 16:50

Kraków: Coraz ciekawiej i gwarniej na Kiermashu. Kiedy będzie następny?

Napisała

W ostatni weekend, 16-17 marca w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie gościły targi przedmiotów wyjątkowych. Kiermash, czyli krakowska inicjatywa tworząca targi mody ulicznej i dizajnu polskich projektantów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W hali dawnej zajezdni tramwajowej zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców. Nieprzypadkowych, bo organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan dbają o to, żeby były różnorodne i ciekawe. Często są to niszowe marki, które można tylko wygooglować w sieci, a na krakowskim Kiermashu prezentują się „na żywo”. Można było dotknąć, a nawet powąchać i spróbować jak smakują ich produkty.

Było gwarnie i kolorowo, bo targi dizajnerskie przyciągają również niebanalnych zwiedzających. Można więc było zobaczyć oryginalnie ubranych krakowiaków i turystów, i to w każdym wieku.

 

O tym czym Kiermash różni się od innych targów, co można na nim kupić i jak znaleźć się na nim jako wystawca, gdzie i kiedy odbędzie się kolajna edycja opowiadają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan:

Na XVIII już edycji Kiermashu zaprezentowali się:

moda: TABANNA, SPIDER AND WOLF, DZIEŃDOBRY, REINKREACJA, NUN.MI, JURIJ, ANIMALS WAVE, SITO, CUKIER PUDER VINTAGE STORE, KOSOWSKA, BUCLE, PRACOWNIA FIO, TA-DAM, BEKSASHOP, RONKA, YES TO DRESS, STHORM, ATELIER TIU, NATULA, ROWK, MUSS FASHION, LIK, CRAZY POCKET, CATCAT STUDIO, oraz MY SIGNATURE

biżuteria: W HAND WORKS, DWUKROOPEK, MADI JEWELLERY, VITALIJSKY, LUKATO, WATCHTHIS! oraz GOHA DESIGN

akcesoria: BODYYCH, CZARNY, TAKAPARA, BLANK LEATHERCRAFTS, IZIARTWEAR, SHALIMOV, SACK IT!, WORLD OF CASHMERE, EKORRE, PIEL, ZOSIA Z LASU oraz DOLLHOUSE LINGERIE

dizajn: ZIELONE SŁOIKI, BETONICZKI, GALERIA LUELUE, RZECZY SAME, WILK MIEJSKI, WOSKOWIJKA BY MALU, BOOKU.PL, MAMSAM i ŁUSNE

ciało: PLANTEA, LA-LE KOSMETYKI NATURALNE, Mo61 PERFUME LAB, BIOLEEV i MALU GRANOLA

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Marzena Gitler, foto i wideo: Tomasz Stępień, montaż: Mateusz Łysik

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.