poniedziałek, 29 kwiecień 2019 10:59

Dobre i złe strony schodów zabiegowych

Napisał

Pozornie selekcja schodów, które idealnie odnajdą się w danym wnętrzu, jest zadaniem prostym. W tym celu można przecież sięgnąć po katalogi, przeszukać Internet czy zasięgnąć opinii znajomych. Jednakże sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Przy czym jednym z najczęściej wybieranych rodzajów schodów są te zabiegowe. Jakie są wady i zalety sięgnięcia po nie?

Charakterystyka

Najbardziej charakterystyczną cechą takich schodów jest to, że zmieniają one w pewnym momencie kierunek oraz pozbawione są podestu. Jego zamiennikiem jest użycie schodów posiadających różną szerokość. Gdy się na nie wchodzi, są szerokie, ale ich rozmiar zmniejsza się wraz z dojściem do środka, w którym to następuje zmiana kierunku. Przy tym są one stworzone w taki sposób, aby każdy człowiek, niezależnie od wieku mógł bezpiecznie je użytkować.

Dobre strony

Będą one perfekcyjnym rozwiązaniem w momencie, gdy domostwo nie grzeszy ogromem przestrzeni. Przy tym w żadnym razie nie można nazywać ich ostatnią, słabo reprezentującą się deską ratunku w przypadku małych domów. Wręcz przeciwnie, mogą one się stać jednym z najbardziej okazałych elementów domowego wystroju. W korzystny sposób są w stanie podkreślić styl dominujący w danym pomieszczeniu. Co więcej, jest to również rozwiązanie korzystne pod względem finansowym. Oczywiście cena może się różnić w zależności od dostępnego metrażu czy indywidualnych preferencji, natomiast w żadnym razie nie są to zaporowe kwoty.

Złe strony

Jednakże nie wszędzie będzie możliwe implementacja takich schodów. Aby wdrożenie ich było jakkolwiek uzasadnione, mieszkanie bezwzględnie musi charakteryzować się wysokim stropem. Inną kwestią jest to, że nie w każdym domostwie będą one wywoływać odpowiednie wrażenie. Natomiast powyższe mankamenty nikną przy aspekcie związanym z bezpieczeństwem. Z powodu nieposiadania balustrady oraz podestu użytkowanie tych schodów może być problematyczne dla osób starszych, oraz dzieci, ponieważ zawsze będzie istniało ryzyko upadku.

Schody zabiegowe Nice 4

Dla kogo są schody zabiegowe?

Jeśli finalnie zostanie podjęta pozytywna decyzja co do zakupu schodów zabiegowych, szczególnie przypadną one do gustu miłośnikom niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych. Są one bowiem w stanie uwydatnić aranżację w sposób, w jaki nie byłby w stanie żaden dodatek czy detal.

Podsumowanie

Jak widać, mimo pewnych wad schody zabiegowe jawią się jako korzystne rozwiązanie dla osób ceniących sobie nieortodoksyjną kompozycję mieszkalną. Pod warunkiem, że nie będą one powodować ewentualnych zagrożeń dla starszych i młodszych członków rodziny.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze wiadomości z małopolski