piątek, 02 sierpień 2019 17:46

Mała i nieustawna kuchnia? Wybierz meble kuchenne na wymiar!

Napisał

Urządzenie niewielkiej kuchni wcale nie musi być bardzo trudne. Najlepiej wybrać wtedy meble na wymiar!

Mała i nieustawna kuchnia w mieszkaniu albo w domu może sprawiać dużo kłopotów z aranżacją. Szczególnym wyzwaniem mogą być meble kuchenne, które będą dopasowane do dostępnej przestrzeni. Aby urządzenie wnętrza było prostsze, warto zdecydować się na kuchnie na wymiar. Dzisiaj to coraz bardziej popularny wybór do problematycznych wnętrz.

Dlaczego warto zdecydować się na takie kuchnie na zamówienie? Na czym polega wówczas proces realizacji mebli kuchennych? Gdzie warto je zamówić? Sprawdź odpowiedzi już teraz!

Kuchnia na wymiar – dopasowana do wnętrza i Twojego gustu

Chociaż w sklepach możemy znaleźć gotowe meble kuchenne dostępne praktycznie od ręki, to jednak wiele osób woli zdecydować się na kuchnie na wymiar. Co stoi za ich popularnością?

Meble kuchenne na wymiar pozwalają na indywidualne dopasowanie nie tylko do wnętrza, ale również do gustu zamawiającego. Oznacza to, że nie trzeba iść wtedy na żadne kompromisy związane z aranżacją wnętrza.

Kuchnie tworzone na wymiar są efektem konsultacji zakładu stolarskiego z klientem. Klient ma możliwość wyboru stylu mebli – kuchnie nowoczesne czy kuchnie klasyczne, ich rozstawienia, rozmiarów, zastosowanych do produkcji materiałów, detali, na przykład uchwytów czy oświetlenia, dlatego też meble mogą w pełni odpowiadać jego wymaganiom.

Nie trzeba też obawiać się o brak dopasowania w małych i nieustawnych wnętrzach – kuchnia na zamówienie będzie idealnie dostosowana do dostępnej przestrzeni i będzie mogła w pełni ją zagospodarować. Problemem nie będą załamania ścian czy skosy pod sufitem – kuchnie na wymiar można dostosować do każdego wnętrza!

Jak wygląda zamówienie kuchni na wymiar?

Meble kuchenne na zamówienie przygotowane w zakładzie stolarskim są efektem wieloetapowego procesu. Wobec tego osoby wybierające kuchnie na wymiar powinny pamiętać o tym, że czas oczekiwania na montaż mebli może wynieść nawet do 3 miesięcy.

Jak dokładnie przebiega przygotowanie kuchni na wymiar?

 1. Konsultacje i pomiary

  Pierwszym etapem są konsultacje z klientem oraz pomiary w miejscu, w którym mają znaleźć się meble kuchenne.

  W trakcie konsultacji przedstawiciel firmy omawia z klientem, jak mają wyglądać wymarzone przez niego meble kuchenne na wymiar. Określa się między innymi ich styl, wymiary, wykończenie, rozmieszczenie, a także inne detale. Te informacje, a także dokładnie pobrane wymiary posłużą następnie jako podstawa do wykonania projektu mebli.

 2. Projektowanie mebli kuchennych

  Następnym etapem jest przygotowanie projektu kuchni na wymiar. Zakłady stosują w tym celu specjalne oprogramowanie komputerowe, które pozwala także na przygotowanie wizualizacji gotowej kuchni.

  Gdy klient ma zastrzeżenia, wtedy meble kuchenne na wymiar mogą być zmienione na tym etapie według jego wymagań.

 3. Produkcja mebli na wymiar

  Jeżeli klient zatwierdza projekt, wówczas trafia on do produkcji. Kuchnie na wymiar realizowane są ręcznie, z wybranych przez klienta materiałów.

  To najdłuższy etap realizacji zamówienia – może trwać nawet do około 3 miesięcy.

 4. Montaż mebli u klienta

  Ostatnim etapem jest wykonanie montażu. Kuchnie na wymiar montowane są przez ekipy zakładu stolarskiego, które składają meble według projektu. 

  Proces ten trwa najczęściej od 1 do 5 dni w zależności od stopnia skomplikowana projektu. Montowane są również AGD pod zabudowę.

Wood Works Studio – najlepsze meble kuchenne na wymiar w Krakowie

Jeśli także chcesz zdecydować się na kuchnie na wymiar, kompleksową obsługę w tym właśnie zakresie oferuje firma Wood Works Studio z Krakowa.

To właśnie tu klienci mogą otrzymać profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z wykonaniem różnych mebli na wymiar, w tym także efektownych kuchni. Zapraszamy serdecznie!

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.