piątek, 09 luty 2018 15:25

Pozytywne nastawienie jest jak magnes

Napisane przez Agnieszka Żurek

Ostatnio na swoim profilu zamieściłam sentencję J. Schwartz „Myśląc pozytywnie człowiek może osiągnąć efekty graniczące z cudem” w co święcie oczywiście wierzę oraz jak i w to, iż myśląc pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia i ludzi. Pozytywne myślenie jest jak magnes.

W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Patrząc z perspektywy swoich doświadczeń to codziennie stwarzamy swoją rzeczywistość za pomocą myśli, emocji, pragnień, przekonań, wyobrażeń i oczekiwań. Kształtujemy życie swoimi zachowaniami, myślami i przekonaniami. Często nie wiemy do końca, czego pragniemy, natomiast doskonale wiemy, czego chcemy unikać.

Mówiąc wyraźnie, czego nie chcemy, odżywiamy tę niechcianą sferę, ponieważ energia podąża za naszą uwagą. Dowiedziono naukowo, że pozytywne myślenie składa się z dwóch umiejętności: pierwsza to wiara w pozytywny skutek naszego działania; druga - to zdolność dokonywania operacji myślowych, a w ślad za nimi - fizycznych, zmieniających zdarzenia nieprzyjemne na takie, które nam w jakiś sposób służą. Dlatego myśląc po prostu dobrze potrafimy reagować na każdą zmianę, jak na kolejny pozytywny zbieg okoliczności, nawet jeżeli sytuacja wygląda na bardziej skomplikowaną, Często mówi się, że nawet myśli i emocje kobiety, która jest w ciąży mają wpływ na rozwijające się w jej łonie nowe życie. Ponoć matka kiedy jest zestresowana, w jej krwi rośnie poziom adrenaliny, a jej część przechodzi do organizmu dziecka. Jeśli stresujące sytuacje występują często, dziecko może być po urodzeniu płaczliwe, a w przyszłości nerwowe. Więc już wtedy istotne są myśli i słowa wypowiadane przez matkę do dziecka.

Należy jednak pamiętać, że pozytywne myślenie to nie wszystko i samo w sobie nie jest gwarantem naszego sukcesu. Potrzebny jest jeszcze przemyślany plan działania, realistyczna ocena swoich umiejętności, zasobów i realizowanych celów. Jednak z pewnością pozytywnie myślący człowiek ma w sobie "zapał , chęć do życia", stara się aktywnie rozwiązywać swoje problemy, spełniać marzenia, jest otwarty na nowości ludzi, wierzy w siebie, nie poddaje się bierności, bezradności i narzekaniu na złośliwość losu. Lepsze samopoczucie to i nowe pokłady mocy - przełamywanie swoich barier, robienie rzeczy na pierwszy rzut oka nierealnych i poza naszymi możliwościami.

Osobiście w ostatnim czasie znów postanowiłam pokazać samej sobie, że jak się tylko chce to można wszystko. Niemożliwe stało się! gdyż dla mnie „ciepłolubnego człowieka” wejście do lodowatej wody niewątpliwie graniczyło z cudem i było czymś naprawdę kosmicznym. Natomiast po morsowaniu stwierdzam, że takie małe kroki, sytuacje sprawiają, że korzystnie wpływa to na myślenie o samym sobie. Po takim jednorazowym wyjściu ze strefy komfortu pewność siebie rośnie, człowiek czuje że może więcej. Sposób myślenia o otaczającym świecie zmienia się diametralnie. Nagle okazuje się, że niema rzeczy niemożliwych, a każda napotkana przeszkoda jest wyzwaniem, a nie utrudnieniem. Reasumując, to od nas samych częściowo zależy jaki kolor będzie mieć droga naszego życia.

„Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.” Albert Einstein

Agnieszka Żurek

Ostatnio na głos24