sobota, 28 lipiec 2018 10:46

Jak kupować bilety komunikacji miejskiej przez smartfona?

Napisane przez

Aktualnie coraz więcej polskich miast pozwala na kupowanie biletów komunikacji miejskiej przez smartfona. To korzystna oferta dla każdego, kto chce szybko i wygodnie kupić bilet na autobus albo tramwaj. Jak wygląda wtedy kupno biletu krok po kroku?

Wygodnie, szybko, bezpiecznie – kupowanie biletów komunikacji miejskiej przez smartfona ma wiele zalet. Dzisiaj z takiej oferty możemy skorzystać w wielu miejscowościach, między innymi kupimy tak bilety w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście czy bilety w Rzeszowie, aby wspomnieć tylko o paru miastach.

Do dyspozycji mamy także kilka aplikacji pozwalających na dokonanie transakcji. W niektórych miastach możemy wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada, w innych z kolei działa tylko jedna. Jeśli także interesuje cię kupowanie biletów mobilnie, sprawdź z nami, jak to zrobić!

  1. Pobierz aplikację

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji do zakupu biletów. Najlepiej zrobić to z oficjalnego sklepu danego systemu operacyjnego, aby mieć pewność, że aplikacja jest aktualna i nie ma groźnych wirusów.

  1. Zainstaluj aplikację

Kolejny krok to instalacja aplikacji – postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie smartfona.

  1. Stworzenie konta użytkownika

Następnie tworzymy własne konto użytkownika w aplikacji, podając wymagane dane. Na tym etapie najczęściej określamy też metodę płatności. Przeważnie aplikacje pozwalają na dokonanie płatności na dwa sposoby – podpiętą kartą płatniczą albo przez przelew na elektroniczną portmonetkę, zatem karta nie jest wtedy niezbędna.

  1. Kupuj bilety

Po skonfigurowaniu konta użytkownika możemy już najczęściej kupować bilety. W tym celu wybieramy rodzaj biletu i ewentualną zniżkę, jeśli możemy z niej skorzystać. Transakcja potwierdzana jest specjalnym kodem dla pewnego bezpieczeństwa.

  1. Okazanie biletu do kontroli

Jeśli będzie miała miejsce kontrola, bilet najczęściej okazujemy po uruchomieniu aplikacji. Wybieramy wtedy kupiony ostatnio bilet i pokazujemy go na ekranie smartfona kontrolerowi. Gdy mamy bilet ze zniżką, musimy także okazać dokument uprawniający nas do zniżki.

Paweł Baryś

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.