środa, 29 sierpień 2018 16:09

Torby bawełniane z nadrukiem – pomysł na prezent

Napisał

Ekologiczne torby bawełniane zyskują z każdym rokiem na popularności, zastępując nieprzyjazne dla środowiska plastikowe reklamówki. Chętnie korzystamy z nich podczas codziennych zakupów i innych czynności. Czy sprawdzą się w charakterze prezentu? Jak najbardziej tak!

Dlaczego warto wybrać torby bawełniane?

Na torby bawełniane warto postawić z wielu powodów. W pierwszej kolejności należy tu wspomnieć o aspektach środowiskowych. Planetę, na której żyjemy, zalewają tony plastikowych śmieci nie podlegających biodegradacji lub rozkładających się przez setki lat. Warto mieć świadomość, iż zwykła reklamówka z plastiku dostępna w każdym sklepie rozkłada się od 100 do nawet 400 lat. Im bardziej zanieczyszczone środowisko, tym gorszy stan naszego zdrowia – powinniśmy zdawać sobie sprawę z tej zależności. Dlatego właśnie naturalne produkty są lepsze od sztucznych.

Poza tym torby bawełniane odznaczają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne. Są pakowne i trwałe – okres ich użytkowania wynosi minimum kilka lat. Łatwo utrzymać je w należytej czystości, są niezwykle praktyczne i wszechstronne, zabierzemy je ze sobą w wiele miejsc, niekoniecznie do sklepu. W ostatnich latach stały się także bardzo modne, w związku z czym z powodzeniem można je wręczać w formie prezentów. Trzeba też dodać, iż są niedrogie, co jest kolejnym atutem przemawiającym na ich korzyść.

Metody nanoszenia nadruków na torby bawełniane

Bawełna jest materiałem odznaczającym się licznymi zaletami. Na wykonane z nich torby da się bez problemu nanosić nadruki. Wykorzystywanych jest do tego kilka metod:

  • bezpośredni nadruk cyfrowy – technologia wykorzystująca specjalistyczne drukarki pozwalające nakładać nadruk bezpośrednio na tkaninę,
  • haft komputerowy – elegancki sposób zdobienia tkanin stwarzający nieograniczone wręcz pole do popisu,
  • transfer – największą zaletą tej metody jest możliwość przeniesienia na tkaninę dowolnej grafiki wydrukowanej na laserowej drukarce,
  • sitodruk – ciesząca się ogromnym zainteresowaniem technika (najczęściej stosowana przez producentów tekstyliów), dzięki której uzyskuje się nadruki o świetnej trwałości mechanicznej zachowujące przez długi czas bardzo wysokie walory estetyczne.

Torby bawełniane z nadrukiem – różnorodność modeli

Torby bawełniane z nadrukiem dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo. Bawełna łatwo poddaje się zabiegom barwienia, co pozwala na uzyskanie produktów w bardzo szerokiej gamie barw. W kwestii nadruków również panuje pełna dowolność, w związku z czym torbę uszytą z bawełny dopasujemy zarówno do własnych upodobań, jak i preferencji osoby, dla której szykujemy taki upominek. Firmy mające w swej ofercie usługę polegającą na nanoszeniu nadruków na torby bawełniane proponują nie tylko gotowe wzory – realizują też indywidualne projekty klientów, więc prezent w postaci torby da się dostosować do konkretnej okazji.

Torby bawełniane z nadrukiem powstają w różnych rozmiarach – mamy także wybór, jeśli chodzi o gramaturę materiału, zwykle jest to od 120 g do 300 g.  Modele proste i z ozdobnymi przeszyciami, z kieszonkami i napami, z długimi lub krótkimi uszami, ze wstawkami i usztywnianym dnem czy bokami – opcji jest mnóstwo, stąd znalezienie idealnego prezentu nie przysporzy większych problemów.

Funkcjonalne rozwiązanie

Torby bawełniane z nadrukiem to funkcjonalne rozwiązanie stanowiące znakomite połączenie cech użytkowych i estetycznych. To pomysł na prezent, który zda egzamin w każdej sytuacji. Jest to także na tyle uniwersalny upominek, że można go wręczyć i kobiecie, i mężczyźnie, dziecko również się z niego ucieszy. Warto przy tej sposobności nadmienić, że omawiane produkty znakomicie wypadają w roli drobnych prezentów, które firmy proponują swoim klientom. Nadruki na torbach mogą spełniać rozmaite funkcje. Są przede wszystkim ozdobą, ale i nośnikiem istotnych informacji czy doskonałą formą reklamy, z której obrotni przedsiębiorcy chętnie korzystają.

 

 

 

 

 

 

 

 

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.