poniedziałek, 24 wrzesień 2018 17:14

5 powodów, dla których warto kupić gotowy dom

Napisał

Zakup własnego domu to bez wątpienia jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, dlatego musi być dobrze przemyślana. Dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań, które mają swoje wady i zalety. Co przemawia za kupnem gotowego domu od dewelopera?

1. Zakup bez niespodzianek.

Decydując się na zakup gotowego nowego domu od dewelopera, masz możliwość obejrzenia nieruchomości, która już istnieje, a co za tym idzie poznać jej zalety, jak i potencjalne wady. Możliwość ta jest niezwykle istotna, biorąc pod uwagę olbrzymie koszty, które związane są z kupnem własnych czterech kątów. Przejście się po pomieszczeniach, obejrzenie stanu ścian czy podłóg, pomoże Ci także od razu zwizualizować sobie rozwiązania aranżacyjne, a co za tym idzie sprawdzić, czy poczujesz się jak u siebie, czy nie. Sprawdza się to zwłaszcza u osób, które pozbawione są wyobraźni przestrzennej i nie potrafią dojść do pewnych rozwiązań na podstawie tylko załączonego planu inwestycji.

2. Uregulowane kwestie finansowe.

Budując dom samodzielnie musisz być przygotowany na dodatkowe koszty, które mogą pojawić się na każdym etapie inwestycji, a których wcześniej nie brałeś pod uwagę. Takimi niespodziewanymi wydatkami nie musisz się przejmować, kupując dom od sprawdzonego dewelopera. Inwestor musi bowiem przedstawić Ci pełny kosztorys, którego nie zmieni już po podpisaniu umowy. Możesz więc, wybierając gotowy dom, spać spokojnie – nie zaskoczą Cię dodatkowe wydatki, związane na przykład z przedłużającą się realizacją inwestycji.

3. Dogodne lokalizacje inwestycji.

Poszukując nowego domu od dewelopera zazwyczaj możesz mieć pewność, że będzie on zlokalizowany w atrakcyjnym miejscu. Przykładem są nowe domy jednorodzinne w Krakowie (osiedle Nove Skotniki), których otoczenie jest zaaranżowane zgodnie z duchem nowoczesności.

4. Oszczędność czasu i nerwów.

Gotowe nowe domy mają także tę zaletę, że nie musisz samodzielnie zabiegać  o wiele kwestii związanych z formalnymi aspektami budowy. Budowa domu na własną rękę oznacza także konieczność nadzorowania prac oraz oswojenia się z myślą o częstych wizytach w urzędach. Wymaga to bez wątpienia dużo cierpliwości, jak również zaznajomienia się z wieloma czynnikami związanymi z prawem budowlanym, które dla przeciętnych osób są z reguły czarną magią.

5. Gwarancja jakości.

Budując samodzielnie dom ponosisz odpowiedzialność za materiały i podpinanie instalacji. Dodatkowo deweloper ma w obowiązku zapewnienie mieszkańcom dostępu do mediów i dojazdu do posesji. Odstępstwa od zapisów w umowie z deweloperem podlegają reklamacji, dlatego nie musisz martwić się ewentualnymi mankamentami.

Kupno gotowego domu z pewnością zainteresuje tych, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie wszelkich aspektów prawnych i urzędowych związanych z budową nieruchomości. Za tym rozwiązaniem przemawia także możliwość wcześniejszego sprawdzenia domu, a co za tym idzie odkrycie jego wad i zalet, które mogą przesądzić o decyzji zakupowej.

Autor: Marta Panek

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.