Manuel Langer

Manuel Langer

W czwartek, 19 września wbito symboliczną łopatę pod budowę nowej siedziby Teatru KTO. Inwestycja w dawnym kinie Wrzos ma być zrealizowana do końca 2020 r.

16 września br. w związku ze zgłoszeniem o kradzieży hulajnogi elektrycznej, którą wypożyczono na terenie Krakowa kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu proszowickiego.

To ma być nowa jakość. Leczenie na zupełnie innym poziomie. Tak się mówi o nowej placówce Szpitala Uniwersyteckiego, której otwarcie ma wkrótce nastąpić. Pojawia się przy tym jednak sporo pytań – co krakowianie zyskają dzięki nowej siedzibie, czy starczy lekarzy i pielęgniarek by placówka mogła sprawnie funkcjonować. O tym rozmawiamy z dr Małgorzatą Jantos, radną miasta od lat zaangażowaną w sprawy naszej służby zdrowia i od podszewki znającą jej problematykę.

W niedzielę, 22 września – zgodnie z tradycją – przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu będzie można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi w komunikacji miejskiej. Na 24 godziny wyłączone zostaną kasowniki w autobusach i tramwajach.

W niedzielę, 22 września Strefa Płatnego Parkowania zostanie poszerzona o rejon Zabłocia i os. Podwawelskiego. Od tego dnia będzie ona obowiązywała od poniedziałku do soboty (nie jak do tej pory od poniedziałku do piątku) w godz. 10-20. Stawki pozostają bez zmian: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą, 4,10 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną.

Wojciech Kozak, były wicemarszałek województwa Małopolskiego, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego jest kandydatem PSL (Koalicji Polskiej) w nadchodzących wyborach do Senatu. Jak widzi rolę wyższej izby Parlamentu? Czy powinniśmy zabiegać o ponowne otwarcie rynków wschodnich dla naszych rolników i przedsiębiorców? Jak dalej rozwijać turystykę w Małopolsce? Jak naprawić służbę zdrowia i dlaczego Małopolska jest tu dobrym wzorem dla innych regionów? O tym marszałek opowiada w rozmowie z nami.

Strona 1 z 640