Marzena Gitler

Marzena Gitler

TOPR poinformował, że znaleziono ciało jednego z grotołazów, którzy od 17 sierpnia utknęli w Jaskini Śnieżnej. 

Na tę chwilę mamy informację o 4 ofiarach śmiertelnych - czytamy w Komunikacie starostwa tatrzańskiego wydanym po dzisiejszych burzach w Tatrach. W Starostwie Powiatowym w Zakopanem uruchomiona została infolinia dla osób szukajacych informacji o poszkodowanych. 

20 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wieliczki podejrzanego o kradzieże pieniędzy ze sklepowej kasy. Mężczyzna dwukrotnie ograbił jeden ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, powodując straty w wysokości prawie 4 tys. złotych. W momencie zatrzymania okazało się, że 22-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże, których dopuścił się wcześniej. Mieszkaniec Wieliczki trafił do zakładu karnego.

Nadchodzący weekend przyniesie aż 6 koncertów w ramach wakacyjnego festiwalu Emanacje organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Trwa akcja ratunkowa na Giewoncie. Piorun uderzył w grupę turystów. Co najmniej pięć osób jest rannych - informuje policja.

18 sierpnia w Łękawicy odbyły się tradycyjne XIV Dożynki Gminy Skrzyszów. 

Strona 1 z 594