Mirosław Haładyj

Mirosław Haładyj

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, OSP Bucze i OSP Łoniowa zwyciężyli w konkursie grantowym Carlsberg Polska, otrzymując największą liczbę głosów. Zwycięzców wybrali w głosowaniu internetowym mieszkańcy. Każda z organizacji otrzyma grant w wysokości 10 000 zł na realizację zgłoszonego projektu.

Konkurs odbywał się w ramach 6. edycji programu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy. Internauci oddali najwięcej głosów na trzy projekty, które zostaną zrealizowane na rzecz społeczności lokalnych w sąsiedztwie Browaru Okocim. Granty otrzymują:

  • Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku – na rewitalizację zieleni miejskiej Brzeskiego Rynku (I etap),
  • Ochotnicza Straż Pożarna Bucze – na projekt pod nazwą „OSP Bucze użyczy wszystkim klucze”, który przewiduje remont i zagospodarowanie sali w budynku OSP,
  • Ochotnicza Straż Pożarna Łoniowa – na projekt pod nazwą „Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą”, który obejmuje modernizację obecnego pokrycia dachowego Amfiteatru OSP Łoniowa.

Cieszymy się na realizację wszystkich tych projektów. Posłużą one integracji naszej lokalnej społeczności, odnowieniu i upiększeniu miejsc, z których korzysta wielu mieszkańców, zarówno Brzeska, Bucza, Łoniowej, jak też okolic. – mówi Barbara Kuczek, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Strategii w Urzędzie Miasta Brzesko. – Bardzo dziękujemy za zaangażowanie mieszkańców w głosowanie. To pokazuje, że zależy im na współdecydowaniu, co dla naszej gminy jest ważne i potrzebne – dodaje.

Internauci oddali ponad 2 200 głosów na 9 projektów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu grantowego, a zgłoszonych przez organizacje z Brzeska i okolic.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w tegorocznej edycji programu InicJaTyWy wszystkim organizacjom – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska. – Wszystkie zgłoszone projekty są potrzebne i warte realizacji, dlatego już dziś zachęcamy do udziału w programie grantowym InicJaTywy za rok – dodaje.

Zwycięskie organizacje mają czas na realizację zawnioskowanych projektów do końca października 2019 r.

Partnerem konkursu grantowego jest Urząd Miasta w Brzesku.

 

Fot. i inf.: Powiat Brzeski

 

W Szkole Podstawowej w Antolce 19 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, zastępca Wójta Gminy Książ Wielki, pan Grzegorz Janus oraz licznie zgromadzeni Rodzice.

Czerwiec to miesiąc w którym można podziwiać pola lawendy znajdujące się w miejscowości Krępa. Charakterystyczny zapach i kolor tych roślin sprawia, że tutejsze widoki przypominają Prowansję.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żywcu informuje, że od 1 lipca można składać wnioski do świadczenia 500+ drogą elektroniczną.

Na koncerty odbywające się w ramach Dni Bochni 2019 warto wybrać się spacerem, gdyż jak informuje Miejski Dom Kultury, wymogi ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych sprawiły m.in., że parking od strony ul. Widok zostanie wyłączony z ruchu.

 

14 czerwca 2019 roku dzieci z punktu przedszkolnego w Antolce pod opieką swoich rodziców i wychowawczyń były na wycieczce w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glos24sm/public_html/glos24.pl/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Strona 1 z 53