Dla 40 proc. Polaków idealny prezent to taki, który wpisuje się w zainteresowania, jest praktyczny, ale też zaskakujący i pełen emocji - wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie firmy Wyjątkowy Prezent. Najbardziej nietrafionym upominkiem są elementy garderoby, na czele ze wskazywanymi najczęściej skarpetkami. Lekarstwa, płyn do mycia stóp, prezerwatywy, niepiszące długopisy – to z kolei jedne z najbardziej zaskakujących odpowiedzi na pytanie o to, czego nie chcielibyśmy zobaczyć pod choinką.

Jabłka to jedne z najbardziej popularnych owoców w Polsce. Chętnie je spożywamy nie tylko w postaci surowej, ale także jako desery i przetwory. Wielu z nas ma lub planuje zasadzić jabłoń w swoim ogrodzie. Do wyboru mamy mnóstwo odmian o słodkich, słodko-kwaśnych lub kwaśnych jabłkach. Zanim posadzimy jabłoń, musimy również zdecydować czy chcemy uzyskać jabłka do bezpośredniego spożycia, czy takie, które przechowamy na zimę. Jaką zatem odmianę wybrać i jak ją pielęgnować?

wtorek, 04 grudzień 2018 17:56

Uprawa bratków

Napisał

Bratki to jedne z najpopularniejszych kwiatów zdobiących w sezonie parki i ogrody. Warto wspomnieć, że oprócz walorów estetycznych doskonale smakują i mają właściwości lecznicze. Idealnie nadają się jako dodatek do sałatek, dań mięsnych i sosów. Często wykorzystywane są także do dekorowania ciast i tortów. Wiele osób z powodzeniem uprawia je w doniczkach na tarasach i balkonach. Mimo że ich pielęgnacja nie jest trudna, warto poznać ich preferencje, aby były ozdobą naszych rabat.

poniedziałek, 03 grudzień 2018 14:46

Świąteczne przepisy - śledzie

Napisała

Przepis na aromatyczne śledzie ze śliwką, żurawiną i orzechami włoskimi – idealne na świąteczny stół lub karnawałową przekąskę.

Święta to czas radosny, magiczny i spokojny… dla niektórych. Badania potwierdzają, że to przede wszystkim kobiety zajmują się domowymi obowiązkami, a zwłaszcza gotowaniem. Dlaczego tak jest i jak sobie z tym poradzić? Poniżej kilka propozycji podziału zadań domowych, a także kuchennych trików, które zachęcą pary do wspólnego szykowania wigilijnych potraw.

Współczesne kobiety coraz odważniej wypowiadają swoje opinie na różne tematy i nie boją się zabierać głosu w istotnych kwestiach. Właśnie w hołdzie asertywnym kobietom powstała kolejna, ósma już edycja kalendarza artystycznego Gedeon Richter, zatytułowana „Kobiecym zdaniem”. Na zaproszenie Andrzeja Pągowskiego, na kartach wydawnictwa głos zabrało 12 silnych pań ze świata kultury i sztuki m.in. Krystyna Janda, Magdalena Cielecka i Katarzyna Grochola.

sobota, 01 grudzień 2018 17:25

Gdzie się podziała indywidualność?

Napisał

Dlaczego nie używasz tej samej przeglądarki co ponad 90% internautów? Dlaczego masz zainstalowany tak mało popularny system operacyjny? Czemu jeździsz autem tak rzadkim, że trudno o części do niego? Dlaczego nie zrobisz sobie modnej grzywki? Dlaczego, dlaczego i dlaczego? Dlatego, że mam własne zdanie i nie muszę robić tego, co inni. Nie uważam też, żeby to, co modne, było w jakiś sposób lepsze od tego, co mnie się podoba.

piątek, 30 listopad 2018 12:06

Ślub doskonały – jak go zorganizować?

Napisał

Ślub i wesele to prawdziwe wyzwanie. Warto jednak zorganizować taką uroczystość, która nie tylko zachwyci naszych gości, ale przede wszystkim będzie godną oprawą dla naszych zaślubin i sprawi, że nasz wielki dzień pozostanie na zawsze w naszej pamięci, jako najpiękniejszy dzień w życiu. O czym warto pamiętać rozmawiamy z Marzeną Gitler, która od kilkunastu lat organizuje Targi Ślubne z Welonem.

Urządzanie lub remontowanie mieszkania nigdy nie należy do czynności, które przychodzą nam równie łatwo co spacer po parku. Najczęściej wszelkie zmiany wiążą się nie tylko z wciąż rosnącymi kosztami, ale również stresem związanym z wyborem odpowiednich materiałów. W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko funkcjonalność, ale duże znaczenie mają również walory estetyczne – wygląd musi iść w parze z wysoką jakością. Jest to szczególnie istotne, gdy remontujemy kuchnię lub łazienkę i szukamy nowych płytek.

Strona 1 z 14
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA