Turystyka

Turystyka (52)

Druga edycja Sri Lanka Road Show 2018 za nami

W dniach 14 - 17 maja b.r., w Warszawie, Krakowie i Budapeszcie, odbyły się spotkania lokalnych przedstawicieli branży turystycznej z lankijskimi touroperatorami, w ramach Sri Lanka Road Shows 2018. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Biuro Promocji Turystyki Sri Lanki (SLTPB) i miało na celu wzmocnienie dotychczasowej współpracy w zakresie działań turystycznych oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych pomiędzy krajami.

Czytaj dalej...

Sri Lanka – odkryj ją wszystkimi zmysłami

„Olśniewający kraj” - nazwa Sri Lanki w sanskrycie odzwierciedla wszystko, co czeka na odwiedzających tę niewielką wyspę turystów. Oczarowują ich szerokie piaszczyste plaże, rzadkie gatunki zwierząt, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Legenda głosi, że Adam i Ewa po wygnaniu z raju znaleźli schronienie właśnie tutaj. Nic więc dziwnego, że ten niewielki kraj znajdujący się na wyspie położonej na Ocenie Indyjskim, nieopodal Indii z roku na rok podbija serca turystów, również tych z Polski.

Czytaj dalej...

Śląsk. Bezpłatne przejazdy dla rodziców w ramach akcji "Rodzinne Niedziele"

13 maja przypada pierwsza w tym miesiącu niedziela niehandlowa, a to oznacza, że Koleje Śląskie oferują w tym dniu bezpłatne przejazdy dla rodziców w ramach akcji Rodzinne Niedziele. Ponieważ w trakcie poprzednich niedziel wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się kursy do Wisły i Bielska-Białej, podczas najbliższego weekendu Koleje Śląskie będą się starać zapewnić na tych liniach jak najbardziej pojemny tabor.

Pełną listę pociągów, które będą obsługiwane dłuższymi składami oraz takimi, które zapewniają więcej miejsca do przewozu rowerów, można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://kolejeslaskie.com/12-13-05-wzmocnione-kursy-w-beskidy/

Warto również pamiętać o tym, że ze względu na prace remontowo-modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK na odcinkach Bielsko-Biała – Żywiec oraz Zebrzydowice – Cieszyn za wszystkie pociągi obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.
Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie gdy planujemy podróż z rowerem lub małymi dziećmi, ponieważ w autobusach zastępczych możliwość przewożenia wózków i rowerów jest bardzo ograniczona.

Info: Koleje Śląskie

Czytaj dalej...

Wyprawa na Mount Everest & Lhotse - śladem alpinistów

Tuż przed wyprawą udało nam się porozmawiać z alpinistami  Sylwią Bajek i Szczepanem Brzeskim - wywiad można przeczytać na naszej stronie internetowej
Przypominamy, że w tym roku para się rozdzieli. Sylwia Bajek zaatakuje Lhotse, a Szczepan Brzeski Mount Everest.

Czytaj dalej...

Małopolska: Coraz bliżej na Słowację

Od 1 lipca Województwo Małopolskie planujemy uruchomić połączenie transgraniczne Zakopane – Sucha Hora. Trwają też prace na transgranicznym połączeniu autobusowym na trasie Nowy Targ – Białka Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska - Lysá Poľana z przesiadką na słowackie autobusy do Popradu. To połączenie ma być uruchomione we wrześniu. 

Czytaj dalej...

Małopolska: Turysta będzie mógł liczyć na pomoc

15 małopolskich jednostek ratownictwa górskiego i wodnego otrzymało dotacje o łącznej wartości pół miliona złotych. Środki dla ratowników zostały przyznane w konkursie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2018 r. i realizujących je podmiotów.

Czytaj dalej...

Przed nami ostatni narciarski weekend tego sezonu na Kasprowym Wierchu

Jeżeli chcesz jeszcze w tym sezonie zjechać na nartach z Kasprowego Wierchu musisz się spieszyć! Do 29 kwietnia będzie czynna trasa w Dolinie Gąsienicowej. Ze względu na coraz wyższe temperatury w górach i coraz mniej zalegającego śniegu na trasie sezon narciarski dobiega końca.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA