wtorek, 25 czerwiec 2019 16:19

Rodzinne Rajdy Rowerowe zapraszają

Napisała

Ponad 300 rowerzystów w wieku od trzech do 83 lat wzięło udział w trzecim w tym roku Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Popularyzacja sportu, turystyki rowerowej i propagowanie zdrowego stylu życia to główne założenia programu.

Wiślana Trasa Rowerowa i malownicze drogi wokół Szczucina były w niedzielę miejscem kolejnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Uczestnicy wybierali jedną z trzech przygotowanych tras, w zależności od wieku, stanu zdrowia i własnych możliwości. Dzieci zaliczyły pierwszy w życiu kolarski start w zawodach, wszyscy wrócili do domów z pięknymi medalami i drobnymi upominkami.

- To był świetny przykład na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu Uczestnicy podziwiali walory turystyczne Małopolski, a później bawili się na pikniku w miasteczku rajdowym do późnego popołudnia - przyznał Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

Województwo małopolskie reprezentował radny Stanisław Bukowiec. Najbliższy rajd rowerowy będzie w Gorlicach (30.06). Kolejne zostaną przeprowadzone w kolejne niedziele lipca, w Dobczycach (07.07), Przeciszowie (13.07) i Puszczy Niepołomickiej (21.07).

Więcej informacji można otrzymać na stronie internetowej: rodzinnerajdyrowerowemalopolska.pl

inf. i foto: UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.