środa, 25 wrzesień 2019 10:56

Stało się. Po upadku biura Thomas Cook ogłosił upadłość Neckermann Polska

Napisała

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło wniosek o upadłość. Co czeka polskich turystów i gdzie szukać pomocy w odzyskaniu pieniędzy?

3600 polskich turystów firmy przebywa obecnie poza granicami kraju, w tym wielu turystów z Małopolski. Dziś został złożony w Sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości biura podróży. Neckermann Polska poinformował również, że z dniem 25 września zawiesza działalność.

Dane o liczbie klientów przebywających za granicą podała nam Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Najgorsza sytuacja panuje w Tunezji, na Majorce i w Turcji. Tam turyści są aresztowani w hotelach lub wyrzucani z hoteli. Urząd nie może opłacić zaległości biura podróży - poinformowała Milewska - a jedynie pokryś koszta ich pobytu do momentu zapewnienia transportu do Polski. Na stronie https://www.mazovia.pl/ pojawią się komunikaty dla turystw i ich bliskich. Tu też mogą zgłaszać się osoby, które planowały i opłaciły wyjazd z Neckermann Polska. Nie uzyskają pomocy od Urzędu Marszałkowskiego turyści Neckarmann w Niemczech, ale mogą liczyć na pomoc w powrocie do kraju. 

Touroperator wskazał, że przyczyną zawieszenia działalności operacyjnej jest upadek brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, który jest w stu procentach właścicielem Neckermann Polska. W komunikacie podkreślono, że "pomimo stabilnej kondycji finansowej (firma) nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki".

red.

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.