Odliczanie przed "Industriadą" Wyróżniony

Pięć industrialnych obiektów z regionu dołączy do tegorocznego Święta Szlaku Zabytków Techniki. Startuje konkurs na obiekt zaprzyjaźniony Industriady. Tegoroczna edycja święta odbędzie się 9 czerwca, a motywem przewodnim będzie hasło „Industria jest kobietą”. Do udziału w Industriadzie zostanie zaproszonych pięć miejsc.

Wnioski o uczestnictwo mogą składać właściciele lub prawni zarządcy obiektów poprzemysłowych albo miejsc przemysłowych o autentycznym charakterze. Oprócz udokumentowania walorów historycznych i architektonicznych muszą oni zaproponować specjalny program wydarzeń, jaki zostanie zrealizowany w dniu festiwalu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 stycznia 2018 roku. Przyznanie tytułu będzie równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta Szlaku, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, który odbędzie się 9 czerwca 2018 roku. Tegorocznej Industriadzie towarzyszyć będzie motyw przewodni „Industria jest kobietą”, który pozwoli zaprezentować nieznane, bardziej kobiece oblicze zabytków techniki. 

Industriada, to jeden z najważniejszych europejskich festiwali promujących dziedzictwo przemysłowe. Laureat Złotego Certyfikatu dla najlepszego produktu turystycznego w Polsce w 2017 r. Święto Szlaku Zabytków Techniki koordynowane jest przez Samorząd Województwa Śląskiego. W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział 84 tys. osób.

Info: Śląski Urząd Marszałkowski

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA