Oświęcim otwiera się na turystów Wyróżniony

Natalia Stępień
poniedziałek, 04 czerwiec 2018 23:34
Fot: Mateusz Łysik Fot: Mateusz Łysik

Włodarze miasta od wielu lat starają się zmienić poglądy o Oświęcimiu, jako mieście śmierci, głównie kojarzonym z Auschwitz. Historia sprzed ponad 70 lat była jednak ciągle żywa.

Miasto w ostatnim czasie przeszło sporą metamorfozę. Z rynku zniknął bunkier oszpecony w PRL-u DH Tęcza, samo centrum zostało zrewitalizowane. Już w połowie czerwca odbędzie się 8 edycja Life Festival Oświęcim. Celem imprezy jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem.

Rynek Oświęcim

Wiadomo było, że baza noclegowa w Oświęcimiu jest za mała dla dynamicznie rozwijającego się miasta. Pod koniec kwietnia, nad Sołą, w centrum Oświęcimia otwarto pierwszy hotel międzynarodowej sieci. Obiekty marki Hampton by Hilton znajdują się jedynie w kilku miastach w Polsce.

Hotel znajduję się w blisko głównych arterii komunikacyjnych, które zapewniają doskonałe połączenie z największymi miastami tj. Katowice czy Kraków. Położony jest zaledwie 200 m od centrum miasta i 7 min od Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, a do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce, jest jedynie 17 km. Z okien rozpościera się widok na Muzeum Zamkowe i malownicze bulwary rzeki Soły.  

Baza noclegowa to 120 pokoi, które bez problemu pomieszczą 280 gości. Obiekt jest w pełni klimatyzowany, posiada 4 sale konferencyjne, bufet, całodobową strefę przekąsek, w pełni wyposażone centrum fitness oraz dostępne przez cały czas centrum biznesowe. Pokoje są wyposażone w łóżka o szerokości 120 cm, jednoosobowe, lub 150 cm, typu Queen, wygodne materace o grubości 40 cm, sejf mieszczący laptopa, budzik, zestaw do herbaty i kawy, 40” telewizor, szafę z deską do prasowania i żelazkiem oraz suszarkę. W budynku znajdują się również 2 pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o powierzchni 43 m². W hotelu jest dostępne darmowe Wi-Fi, a w cenę pokoju wliczone jest gorące śniadanie w formie bufetu. Szefem hotelowej kuchni jest Bartosz Gadzina, twórca marki Beksien, który w menu stawia na lokalne, naturalne produkty, z których część pochodzi z jego gospodarstwa. Na kuchni pomagają również uczniowie szkoły gastronomicznej w Oświęcimiu. Ceny pokojów w zależności od terminu wahają się od 200 do 400 zł.

Hampton by Hilton

Hampton by Hilton

Hampton by Hilton

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA