poniedziałek, 04 czerwiec 2018 23:34

Oświęcim otwiera się na turystów

Napisane przez Natalia Stępień
Fot: Mateusz Łysik Fot: Mateusz Łysik

Włodarze miasta od wielu lat starają się zmienić poglądy o Oświęcimiu, jako mieście śmierci, głównie kojarzonym z Auschwitz. Historia sprzed ponad 70 lat była jednak ciągle żywa.

Miasto w ostatnim czasie przeszło sporą metamorfozę. Z rynku zniknął bunkier oszpecony w PRL-u DH Tęcza, samo centrum zostało zrewitalizowane. Już w połowie czerwca odbędzie się 8 edycja Life Festival Oświęcim. Celem imprezy jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem.

Rynek Oświęcim

Wiadomo było, że baza noclegowa w Oświęcimiu jest za mała dla dynamicznie rozwijającego się miasta. Pod koniec kwietnia, nad Sołą, w centrum Oświęcimia otwarto pierwszy hotel międzynarodowej sieci. Obiekty marki Hampton by Hilton znajdują się jedynie w kilku miastach w Polsce.

Hotel znajduję się w blisko głównych arterii komunikacyjnych, które zapewniają doskonałe połączenie z największymi miastami tj. Katowice czy Kraków. Położony jest zaledwie 200 m od centrum miasta i 7 min od Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, a do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce, jest jedynie 17 km. Z okien rozpościera się widok na Muzeum Zamkowe i malownicze bulwary rzeki Soły.  

Baza noclegowa to 120 pokoi, które bez problemu pomieszczą 280 gości. Obiekt jest w pełni klimatyzowany, posiada 4 sale konferencyjne, bufet, całodobową strefę przekąsek, w pełni wyposażone centrum fitness oraz dostępne przez cały czas centrum biznesowe. Pokoje są wyposażone w łóżka o szerokości 120 cm, jednoosobowe, lub 150 cm, typu Queen, wygodne materace o grubości 40 cm, sejf mieszczący laptopa, budzik, zestaw do herbaty i kawy, 40” telewizor, szafę z deską do prasowania i żelazkiem oraz suszarkę. W budynku znajdują się również 2 pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o powierzchni 43 m². W hotelu jest dostępne darmowe Wi-Fi, a w cenę pokoju wliczone jest gorące śniadanie w formie bufetu. Szefem hotelowej kuchni jest Bartosz Gadzina, twórca marki Beksien, który w menu stawia na lokalne, naturalne produkty, z których część pochodzi z jego gospodarstwa. Na kuchni pomagają również uczniowie szkoły gastronomicznej w Oświęcimiu. Ceny pokojów w zależności od terminu wahają się od 200 do 400 zł.

Hampton by Hilton

Hampton by Hilton

Hampton by Hilton

Ostatnio na głos24