1 lipca - Dzień Psa w Kolejach Śląskich Wyróżniony

piątek, 29 czerwiec 2018 10:39

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem Koleje Śląskie zapraszają do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Psa. W tym dniu wasi czworonożni pupile mogą podróżować pociągami Kolei bezpłatnie.

– Inicjatywa z ubiegłego roku spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród właścicieli czworonogów – gościliśmy wówczas ok. 40 psów pokładach naszych pociągów. Stąd też również tym razem z przyjemnością przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Psa – piszą organizatorzy akcji.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich naszych pociągach przez całą niedzielę (wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane).

Pamiętajmy przy tym, że właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa – tutaj z pomocą może przyjść np. nasze Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie wystarczy poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.

Zachęcamy wszystkich właścicieli do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z psem Kolejami Śląskimi.  Dobrze przy tym pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w naszych pociągach tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą pupili w podróż nie tylko od święta.

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA