Turysto nie wychodź w Tatry. Szlaki są zalane lub zamknięte Wyróżniony

Uwaga, bardzo niebezpieczna sytuacja w Tatrach! - ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Niebezpieczna jest teraz nawet Dolina Kościeliska.

Z powodu intensywnych opadów deszczu zamknięte są: szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; szlak wokół Morskiego Oka oraz na Rysy; mostek przy Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich; odcinek Ścieżki nad Reglami z Polany Małołąckiej do Przysłopu Miętusiego; szlak przez Dolinę Małej Łąki na przełęcz Kondracką; szlak z Kuźnic na Przełęcz między Kopami, Doliną Jaworzynki; szlak na Kasprowy Wierch z Kuźnic, przez Myślenickie Turnie; szlak z Murowańca do Czarnego Stawu; szlak z Brzezin do Murowańca; szlak z Murowańca na Rówień Waksmundzką.
Jaskinia Mroźna została częściowo zalana, jest nieczynna do odwołania.

Droga Oswalda Balzera z Zakopanego do Morskiego Oka, przez Cyrhlę jest zamknięta na wysokości mostu na potoku Sucha Woda, ze względu na wysoki stan wód.

Turysto, apelujemy: nie podchodź do potoków, to bardzo niebezpieczne! Zalana jest nawet Dolina Kościeliska. 

Zbieramy komunikaty z terenu, będziemy na bieżąco informować o sytuacji i ewentualnych kolejnych zamknięciach - zapowiada TPN - Turysto, apelujemy: nie podchodź do potoków, to bardzo niebezpieczne! Jeśli planujesz wyruszenie na szlak, skontaktuj się z naszym Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 42 a, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), gdzie otrzymasz informacje o aktualnych warunkach i utrudnieniach na szlakach.

Inf. TPN, Fot. Marcin Nędza-Chotarski, Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: czwartek, 19 lipiec 2018 10:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA