piątek, 07 grudzień 2018 15:38

Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy na kolei

Napisała
Zakończenie utrudnień na linii SKA2, uruchomienie nowych pociągów do Krzeszowic, powrót na tory pociągu „Dolina Popradu” do Krynicy, dodatkowe połączenia na Sylwestra w Zakopanem, a także propozycja wakacyjnych kursów z Muszyny do Popradu – to najważniejsze zmiany nowego, kolejowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli, 9 grudnia.
czwartek, 06 grudzień 2018 18:03

Od 9 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów w Małopolsce

Napisał

Nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO od 9 grudnia 2018 do 9 marca 2019 roku w województwie małopolskim.

Na Podhale coraz śmielej zagląda zima, a to nieodzowny znak, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Wiele osób zapewne zechce spędzić ten czas, odpoczywając pod Tatrami. Większość z nich zarezerwowała miejsca noclegowe na ten okres już kilka miesięcy temu. Jednak są i tacy, którzy odkładają tę sprawę na gorący okres przedświąteczny. Próbują to wykorzystać przestępcy poprzez wyłudzanie pieniędzy metodą na tzw. wirtualne pensjonaty.

wtorek, 04 grudzień 2018 18:04

9 grudnia – nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Napisał

W najbliższą niedzielę (9.12) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Wśród nowości Koleje Śląskie przygotowały nie tylko dodatkowe pociągi na już obsługiwanych liniach, ale również całkiem nowe połączenie. Tym samym liczba tras obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika wzrośnie do trzynastu.

Dzisiaj w wielu mediach można było przeczytać informację, że z okazji zbliżających się katolickich Świąt Bożego Narodzenia w pociągach Kolei Małopolskich będzie można się wyspowiadać. Przedstawiciele regionalnego przewoźnika zdementowali jednak tę informację w komunikacie, który pojawił się na ich Facebooku:

Nie ma zapewne na świecie osoby, która nie wysłała kiedyś listu do św. Mikołaja do Laponii. Tymczasem okazuje się, że właściwy adres to nie mroźna kraina w Finlandii, ale malownicza Turcja. To właśnie w tym kraju w miejscowości, która nazywa się obecnie Demre, żył biskup znany na całym świecie ze swojej szczodrości i umiłowania do rozdawania prezentów.

Szukasz miejsca na weekendowy wypad? Co powiesz na odwiedzenie stolicy Małopolski? Kraków to dynamicznie rozwijająca się metropolia, która jest drugim co do liczby mieszkańców miastem w kraju. Zabytkowa architektura, historyczne miejsca i urokliwe uliczki – wszystko to znajdziemy w mieście na Wisłą. Dzięki licznym połączeniom od PKP Intercity możemy dotrzeć tu ze stolicy w niecałe 2,5 godziny. Planując podróż, warto zwrócić uwagę na atrakcyjne promocje, ponieważ teraz bilety na relację Kraków-Warszawa kupimy z wysokim rabatem.

czwartek, 01 listopad 2018 18:21

Polskie góry jesienią – odkryj ich piękno

Napisał

Zalesione zbocza Beskidu Żywieckiego, skaliste szlaki Gór Stołowych czy otoczone dolinami Łysogóry – to punkty obowiązkowe na turystycznej mapie Polski. Najlepiej zobaczyć je jesienią, ponieważ wtedy polskie góry prezentują się najpiękniej. Sprawdź, gdzie i dlaczego warto wyruszyć o tej porze roku!

poniedziałek, 15 październik 2018 19:45

21 października korekta rozkładu jazdy na Śląsku!

Napisała

W najbliższą niedzielę (21.10) wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W znakomitej większości przypadków będzie to oznaczać dalszy ciąg prac podjętych podczas poprzedniej korekty – kontynuowane będą m.in. prace na liniach S1, S5 i S7.

Strona 1 z 10
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA