Nieważne czy przejedziesz parę stacji, czy będziesz jeździł po Małopolsce cały dzień – 22 września za bilet kolejowy kupiony przez aplikację iMKA zapłacisz tylko 1 zł.

wtorek, 11 wrzesień 2018 14:12

We FlixBusie zarezerwujesz miejsce

Napisał

W odpowiedzi na duże zainteresowanie częściowym systemem rezerwacji miejsc, we wrześniu FlixBus rozpoczął pilotaż opcji rezerwacji miejsc w całym autobusie. Projekt w obecnej fazie prowadzony jest w 24 autobusach w całej Europie, w tym na dwóch liniach w Polsce. Docelowo, pod koniec 2018 roku, opcja ta ma być wprowadzona na wszystkich połączeniach.

W najbliższą niedzielę (02.09) wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wraz z końcem wakacji prowadzone remonty przybierają na sile, stąd też na pasażerów czeka kilka istotnych zmian.

czwartek, 23 sierpień 2018 15:18

Nowe paszporty na Święto Niepodległości

Napisała

Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Tego dnia wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

środa, 22 sierpień 2018 11:23

Małopolskie skanseny jak malowane

Napisała

Prace konserwatorskie, które od ponad dwóch lat są przeprowadzane w dziewięciu skansenach położonych na terenie całego województwa, dobiegają końca. W ramach projektu „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”, odnowiono i zabezpieczono przed niekorzystnym działaniem czasu i sił przyrody ponad 100 obiektów. Środki w wysokości niemal 14 mln zł, które zostały przeznaczone na realizację zadania, pozwoliły też na stworzenie atrakcyjnych dla turystów przestrzeni m.in. wystaw czy sal edukacyjnych.

czwartek, 02 sierpień 2018 14:09

Lotniska regionalne przeżywają boom

Napisał

Liczba pasażerów w 14 polskich lotniskach regionalnych wzrosła w pierwszym półroczu 2018 r. o 17 proc. (do 12,8 mln), a w zeszłym roku o 14 proc. – do 24,3 mln.

wtorek, 31 lipiec 2018 23:50

Transfery lotniskowe w klasie VIP - dla kogo?

Napisał

Ponad 5 800 000 podróżujących zostało obsłużonych w 2017 roku na lotnisku Kraków Balice. Dużą grupę pasażerów stanowią osoby podróżujące w standardzie VIP. To przede wszystkich zagraniczni turyści i kontrahenci biznesowi. I właśnie dla tych grup powstała usługa transferu lotniskowego ekskluzywnym samochodem klasy premium.

piątek, 27 lipiec 2018 09:39

Szlakiem niezwykłych małopolskich wsi

Napisała

Bolechowice (gmina Zabierzów) i Zederman (gmina Olkusz) – to tegoroczni zwycięzcy konkursu „Niezwykła małopolska wieś” organizowanego przez Województwo Małopolskie.

wtorek, 24 lipiec 2018 10:22

Odwiedź Bocheńszczyznę i zgarnij zniżki!

Napisała

W drugi weekend września br. Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. To wyjątkowe wydarzenie, odkrywa swoje piękno, nie tylko przed mieszkańcami ale i turystami. Zapraszając do zwiedzania zabytków organizatorzy wspólnie z hotelami, rastauracjami i kawiarniami, proponują spędzenie weekendu ze zniżkami.

Strona 1 z 8

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA